Už sme tu mali porovnanie výdrže batérie ale aj výkonu. Google Pixel 4 XL tu oproti iPhonu totálne pohorel. Apple je jednoducho v tomto smere trochu ďalej. Evidentne nie však len v tomto. Google Pixel 4 XL má obrovský problém s ohýbaním. iPhone 6 Plus bol na tom lepšie.
Google Pixel 4 XL má obrovský problém s ohýbaním.
Takzvané Bend Testy od roku 2014 už všetci dobre poznáme. Vtedy si to odniesol iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Tie sa podľa vtedajších informácii radi ohýbali aj čase, kedy sa práve hýbať nemuseli. Hovoríme napríklad o situáciach, kedy stačilo, že si na ne majiteľ sadol v rifliach v zadnom vrecku do auta a tragédia bola na svete.
Na jednej strane si nemyslíme, že to je v poriadku. iPhone sa používa rôznymi spôsobmi a v Apple to veľmi dobre vedia. Presne preto by mal byť o čosi odolnejší na tento druh poškodenia. Koniec koncov, ďalšia generácia s označením 6S už podobné problémy nemala (minimálne neboli tak medializovalizované).
Na druhej strane si za ohnuté iPhony mohli aj sami používatelia, ktorí k „nešťastiu“ prišli svojou neobozretnosťou. Nebojte sa ale, nič sa teraz v podstate nedeje. Minimálne nie v prípade, že ostávate verným fanúšikom spoločnosti Apple. Dôvod je taký, že model 11 Pro v podobných testoch obstál na výbornú. Google Pixel 4 XL za to totálne zlyhal.
Jeho telo je mimoriadne nízko odolné voči podobnému druhu poškodenia. Stačí vynaložiť naozaj malú silu a novinka sa vám doslova ohne pred očami. Nemusíte pri tom ani veľmi tlačiť. To všetko sa môže stať pri absolútne bežnom používaní. Na začiatok predaja nového modelu teda nejde o tú najlepšiu referenciu, akú by si mohlo samotné Google priať. Na druhú stranu ale ak ste zvyknutí na to, že nosíte zariadenia v kryte, pravdepodobne ich dokáže toto púzdro ochrániť natoľko aby sa produkty neohli. Tak či onak, takýto výsledok je v roku 2019 dosť neospravedlniteľný. Hovoríme najmä o tom, že sme sa s tým v minulosti už stretli a tak si na to musia dávať výrobcovia pozor. Je jedno či ide o Apple, Samsung alebo Google..