Tohtoročný príchod iPadu Pro vyrazil nejednému fanúšikovi značky dych. Úchvatný dizajn, výkon a displej na celej prednej strane konečne posunul tento tablet na vyššiu úroveň a dodal mu šťavu, ktorá mu za posledné roky tak veľmi chýbala. Ako sa ale ukazuje, je tu problém. Zariadenie sa ľahko poškodí ohnutím podobne ako kedysi iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Apple si ale ťažku hlavu nerobí, ak ti príde zaraidenie ohnuté už z krabice, vraj je to úplne v poriadku. 

Ohnutý iPad Pro

Tenká konštrukcia a hliníkový dizajn sa opäť podpísali na probléme, s ktorým už Apple v minulosti malo problémy. Ohnuté zariadenia predsa len nevyzerajú príliš dobre a teoreticky to môže brániť ich funkčnosti. Povedzme si napríklad pri používaní obalov či iného príslušenstva, ktoré je vytvorené presne pre ne. Nový iPad Pro prináša neskutočne podarený dizajn s displejom na celej prednej strane po vzore iPhonu XS. Dizajnérom v Apple sa tu podarilo vytvoriť revolúciu, ktorá nie len že dobre vyzerá ale ponúka aj obrovské množstvo najrôznejších možností používania produktu. iPad Pro podporuje novú Apple Pencil, má perfektný audiosystém, fantastickú výdrž batérie a poriadny výkon.

- Reklama -

S tým ale môžeme očakávať aj prestrelenú cenovku (pri Apple to nie je nič nezvyčajné), ktorá sa od cien tradičných tabletov vzdialila na míle ďaleko a priblížila sa skôr k špičkovým počítačom od Apple. Keď už niekto minie skutočne nemalé peniaze za toto zariadenie asi by neočakával, že k nemu dorazí nie úplne 100% produkt. Žiaľ, to sa presne stáva a Apple s tým nič nerobí.

iPad Pro môže prísť ohnutý už z výroby a je to v poriadku - svetapple.sk
iPad Pro môže prísť ohnutý už z výroby a je to v poriadku – svetapple.sk

iPad Pro mal už po uvedení problémy, ktoré hlásili používatelia. Jeho tenké hliníkové telo nezvláda takmer žiaden väčší tlak a ohne sa aj pri bežnom používaní. Pokiaľ sa človek snaží, bez problémov ho zlomí na dve časti a nemusí byť ani kulturista. Ide skrátka o totálne zlyhanie a reakcia Applu je neprípustná.

Apple tvrdí “Je to normálne”

Apple na sťažnosti a reklamácie odpovedá vetou “Je to normálne”. Vraj je to bežný jav, ktorý nijakým spôsobom neovplyvňuje používanie produktu. Nezdá sa vám to trošku postavené na hlavu? Pre príklad:

“Zákazník si kúpil drahé auto od prémiovej značky a v strednej časti je celé preliačené. Nie je vidieť škrabance od nehody a nijakým spôsobom to neovplyvňuje používanie auta. Kúpil si ho od autorizovaného predajcu a ten mu pri preberaní povedal.”

“Je to normálne, toto je bežný jav”

Možno vyznie táto modelová situácia ako mierne prehnaná ale v zásade ide o to isté. Nový iPad Pro stojí vyše 1000€ a tak si ho ani zďaleka nekupujú ľudia, ktorí sú vo finančnej núdzi. Ako by si sa zachvoal ty, keby si kúpiš ešte podstatne drahšiu vrcholovú variantu a po rozbalení ju nájdeš ohnutú. Predajca by pri tom reklamáciu uznať nemal.

iPad Pro môže prísť ohnutý už z výroby a je to v poriadku - svetapple.sk
iPad Pro môže prísť ohnutý už z výroby a je to v poriadku – svetapple.sk
iPad Pro môže prísť ohnutý už z výroby a je to v poriadku - svetapple.sk
iPad Pro môže prísť ohnutý už z výroby a je to v poriadku – svetapple.sk

zdroj: theverge

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here