Ešte v októbri sme očakávali jeden Apple Event, na ktorom mala spoločnosť predstaviť MacBook Pro 16″ či AirPods Pro. Akcia sa napokon nekonala. Zariadenia prišli samostatne o čosi “pokojnejším” spôsobom. Zdá sa ale, že septembrová konferencia aj tak nebola posledná. 2 decembra sa uskutoční ďalší event spoločnosti Apple. Čo sa bude diať?

2. decembra sa uskutoční ďalší event spoločnosti Apple.

Jablková spoločnosť oznámila novinárom, že 2.12.2019 sa uskutoční v New Yorku udalosť, ktorá sa bude zaoberať predbežne internetovým obchodom App Store. Mali by sa na ňom udeľovať ceny tým najlepším hrám a aplikáciam, ktoré sa tu počas tohto roka vyskytli.

Konkrétne informácie ohľadom podujatia zatiaľ nie sú známe. Nad celou touto akciou je teda akési “rúško tajomstva”. Niečo podobné spoločnosť ešte nikdy neorganizovala. Netvrdíme, že s tým bude mať problém. Keďže ide ale o premiérový event, absolútne nevieme, čo od neho môžeme očakávať.

Každým rokom firma vyhodnocuje tie najlepšie a najúspešnejšie hry a aplikácie vo svojom internetovom obchode App Store. Tento rok to však chce urobiť omnoho oficiálnejšou formou. Udeľovanie cien bude pravdepodobne streamované do celého sveta.

2. decembra sa uskutoční ďalší event spoločnosti Apple. Čo sa bude diať?
2. decembra sa uskutoční ďalší event spoločnosti Apple. Čo sa bude diať?

To, že Apple predstaví hardvér je veľmi nepravdepodobné, malá šanca tu ale je…

Svetové média ohľadom tejto akcie píšu, že Apple sa tu nebude zaoberať hardvérom ale len softvérom. Inými slovami sa nedočkáme žiadnych nových produktov tak ako sme už zvyknutí. S týmto samozrejme súhlasíme a je veľmi nepravdepodobné, že by tu Apple predstavilo povedzme nový iPhone SE2 alebo niečo podobné.

Na strane druhej ale existuje jedno zariadenie, ktoré už nájdeme aj v iOS 13 a zatiaľ s ním firma akosi nevyšla na svetlo sveta. Jedná sa samozrejme o sledovacie zariadenie AirTag. Je to síce hardvér ale skôr by sme ho označili za príslušenstvo. Navyše je úzko spojené aj so softvérom keďže bude naplno využívať aplikáciu “nájsť”.

Toto zariadenie by tu teda mohlo dostať svoj vlastný aj keď iba krátky priestor. Apple teraz získalo pozornosť celého sveta. Na konferenciu sa bude pozerať skutočne veľké množstvo fanúšikov spoločnosti. Je to teda ideálny čas na to predstaviť malinké príslušenstvo za dostupnú cenu, ktoré je vhodné aj pod vianočný stromček. Nechajme sa prekvapiť.

Apple kúpil práva na názov AirTag, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. - svetapple.sk
Apple kúpil práva na názov AirTag, ktorý by mal byť čoskoro predstavený. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here