Spoločnosť Apple patrí medzi najväčšie na svete. Celej firme sa už dlhé roky darí – je určite jednou z najúspešnejších a dovolíme si tvrdiť, že aj najlepšie zarábajúcich na svete. Nečudo, že sa už niekoľkokrát stala najhodnotnejšou a pokorila rekordy v trhovej hodnote. Je to skrátka fenomén tejto doby a my ti dnes prinášame 3 zaujímavé fakty o Apple, ktoré si zrejme nevedel.

1) Ak používaš iTunes, automaticky súhlasíš, že Apple produkty nebudeš využívať na tvorbu jadrových zbraní

Prvý fakt znie určite trošku zvláštne a pre niekoho až absurdne či vtipne. Každopádne, to čo jeden môže brať ako humor či vtip, iní berú úplne vážne. Zrejme aj takto to brali inžinieri a právnici Applu, ktorí zostavovali obchodné podmienky, ktoré by si mal prečítať a odsúhlasiť pred tým, ako začneš používať iTunes. Vieme, asi si si tieto podmienky nikdy nečítal a máme pre to plné pochopenie, veď ani my nie. Každopádne, ak by si tak niekedy urobil, zrejme by si sa dobre pobavil.

Svojim súhlasom s obchodnými podmienkami totižto automaticky potvrdzuješ, že Apple produkty nebudeš využívať na tvorbu nukleárnych zbraní. No, prečo Apple zvolilo práve toto do obchodných podmienok netušíme, ale ak budeš mať záujem zničiť nejaké mesto či krásnu časť krajiny, určite to nerob cez iTunes, bol by to ešte väčší prúser, ako by si si mohol myslieť.

Nukleárna bomba - svetapple.sk
3 zaujímavé fakty o Apple – svetapple.sk

2) Vyše $0,25 zaplatíš za elektriku, ktorou si nabíjaš iPhone celý rok!

Každý jeden z nás, kto používa iPhone určite súhlasí s tým, že jeho batéria nie je úplne top. Áno, ako telefón vydrží celkom dlho, ale ak ho používaš viac ako smartfón, po pol dni musíš nabíjať znova. Častokrát sa tak stáva, že nabíjačku nosíš všade so sebou a nabíjaš na každom mieste, kde sa len dá. Za predpokladu, že iPhone ale nabíjaš len raz denne, tak za elektriku, ktorú minieš zaplatíš ročne ani nie štvrť dolára.

Áno je to tak, akonáhle nabíjaš telefón, dajme tomu každý deň len v noci, na základe výpočtov ťa stojí jeho používanie ročne menej ako lístok na autobus. Možno by človek očakával vyššiu sumu, veď predsa len ho nabíjame stále. Ak si naozaj aktívny používateľ a nabíjaš dva krát denne, vyjde ťa to asi na $0,5, používanie je teda neuveriteľné lacné!

Lightning - svetapple.sk
3 zaujímavé fakty o Apple – svetapple.sk

3) Je väčšia šanca, že ťa vezmú na Harvardskú univerzitu, ako že sa zamestnáš v Apple Store!

Len prednedávnom sme písali v článku o tom, že v Apple Store to možno nie je až tak vysnívaná práca. Pravda je taká, že dostať sa na miesto v tomto obchode nemusí byť vôbec jednoduché. Ako sme sa dozvedeli, to, že ťa vezmú na jednu z najprestížnejších univerzít na svete je omnoho pravdepodobnejšie ako to, že ťa zamestnajú v jednom z takmer 500 kamenných predajní Applu, ktoré sa nachádzajú po celom svete.

Prečítajte si tiež  iPad má problém!

Žiadateľov o tento job je pravdepodobne skutočne veľa a počet ľahko prekročí počet žiadateľov o štúdium na prestížnej univerzite. Tak čo, ideš to skúsiť?

Zamestnanci obchodov Apple Store - svetapple.sk
3 zaujímavé fakty o Apple – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.