Spoločnosť Apple intenzívne dokončuje svoj nový iPhone 16, ktorý svetu predstaví v septembri tohto roka. Hoci firma na tomto projekte pracuje pod prísnym utajením, vďaka čínskym výrobcom príslušenstva vieme už dnes, ako bude vyzerať. Dôjde aj ku dizajnovým zmenám.

Ešte predtým, ako sa dostaneme ku videu, poďme si vysvetliť, ako je možné, že na ňom môžeme vidieť iPhone 16 už dnes. V prvom rade nejde o skutočné zariadenia, ale len o veľmi presne spracované makety, ktoré boli vyrobené na základe CAD súborov pochádzajúcich priamo od spoločnosti Apple.

Kde sa vzali CAD súbory s iPhonom 16?

Aj keď to tak možno znie, nie je to žiadna záhada. Tieto CAD súbory výrobca každý rok dodáva do svojich partnerských čínskych závodov na výrobu príslušenstva, kde majú byť využité na presné návrhy krytov, puzdier či krycích skiel.

iPhone 16 Pro
Zdroj: 91Mobiles

Apple to robí preto, aby sa výrobcovia včas pripravili na uvedenie zariadenia na trh a zákazníkom mohli od prvého dňa predaja ponúknuť svoje produkty.

Tie by mali byť samozrejme certifikované v rámci programu MFi (Made For iPhone), z čoho zarába aj cupertinský gigant.

A hoci sa Apple aj v tomto smere pokúša dosiahnuť čo najvyšší level utajenia, situáciu nemá vo svojich rukách do takej miery, ako pri zamestnancoch, ktorý pre neho priamo pracujú.

iPhone 16 Pro
Zdroj: Majin Bu

Aj to je dôvod, pre ktorý tieto CAD súbory zvyknú uniknúť na internet a následne ku ním získa prístup prakticky ktokoľvek. O úniku, kde sa objavili tieto súbory vôbec po prvýkrát tento rok pre iPhone 16 Pro sme písali v tomto článku a pre klasický iPhone 16 zase v tomto článku.

iPhone 16 prinesie zmeny, ale nie zásadné 

YouTuba kanál Zollotech sa teraz dostal ku vyššie spomínaným maketám, na ktorých nám ukázal všetky novinky, ktoré si pre nás spoločnosť Apple v roku 2024 chystá. Konkrétne to demonštroval na makete menšieho 6,1″ iPhonu 16 a najväčšieho, po novom až 6,9″ iPhonu 16 Pro Max.

Ako môžete vidieť sami, najmä prémiové verzie budú pravdepodobne vyzerať skoro rovnako, ako iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Zmení sa len ich veľkosť, pričom menší 6,1″ model nahradí 6,3″ model a väčší 6,7″ model nahradí už spomenutá 6,9″ uhlopriečka. Základný iPhone 16 a 16 Plus si ponechajú klasické uhlopriečky ako po minulé roky.

Dôležité je tiež spomenúť, že každý iPhone 16 bude mať v roku 2024 takzvaný Capture Button, ktorý bude slúžiť na jednoduché zachytávanie fotografí.

Prečítajte si tiež  Google a Samsung uzatvárajú partnerstvo. Používateľom to výrazne zjednoduší život

Nachádzať sa má v pravej spodnej časti (smerom od displeja) a okrem iného bude reagovať aj na tlak či dotyk, aby ste s ním mohli zaostrovať či zoomovať.

Viac si už môžete pozrieť na videu nižšie, kde je zhrnuté všetko dôležité. Tak čo, do akého iPhonu 16 pôjdete v roku 2024 vy? Dajte nám to vedieť do komentára na našich sociálnych sieťach Facebook alebo Instagram.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -