5iPhone SE 4

iPhone SE 4
Zdroj: YouTube / Tech Blood (úprava redakcie)

Napriek tomu, že sa objavili správy a náznaky o príchode štvrtej generácie iPhonu SE už v roku 2024, zdá sa, že Apple svoje plány posunul na neskôr, konkrétne až na rok 2025. Súčasná verzia iPhone SE, ktorá bola po prvýkrát predstavená v marci 2022, tak bude na trhu o niečo dlhšie, ako sa pôvodne predpokladalo.

Ak sa teraz pýtate, prečo sa spoločnosť Apple s nástupcom nikam neponáhľa, odpoveď je jednoduchá. Hoci súčasný iPhone SE 3 už pôsobí značne zastaralým dojmom po dizajnovej stránke, jeho hardvér s procesorom A15 Bionic a podporou 5G siete je stále veľmi aktuálny a vďaka tomu sa môže predávať ešte nejaký ten piatok.

Rovnako tak platí, že ak by Apple predstavil nový iPhone SE 4 v roku 2024, automaticky by si liezol do svojej vlastnej kapusty.

Aby sme to lepšie vysvetlili, firma ešte stále predáva napríklad iPhone 13, ktorému by sa mal iPhone SE 4 podobať. Na čo by však technologický gigant vyrábal ďalšie zariadenie, keď má na skladoch obrovské množstvo spomínaných „trinástiek“ a môže ich predávať pravdepodobne aj drahšie, než za koľko by predával iPhone SE 4?

Prečítajte si tiež  Návod: Nájdite si v Apple Arcade svoju obľúbenú hru.

Spomínaný iPhone 13 je v štandardnej ponuke dostupný od 729 € a po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať od 613 €, čo je stále pomerne vysoká cena a zároveň ponuka, ktorej fanúšikovia značky odolávajú len veľmi ťažko…

Ešte doplníme, že iPhone SE 4 (2025) by mal mať hliníkový rám s plochými hranami a dizajnom, ktorý bude vychádzať práve z iPhonu 13, alebo iPhonu 14.

To znamená, že sa sem konečne dostane aj OLED displej, väčšia batéria, tlačidlo Action Button, USB-C konektor a možno aj prvý 5G modem z dielne spoločnosti Apple. Nechajme sa prekvapiť. Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane →→→