O tom, že spoločnosť Apple pracuje na novom lacnom iPhone SE 4. generácie sa píše už niekoľko mesiacov. Dokonca sa v nedávnej minulosti objavili správy, že vývoj tohto zariadenia bol pozastavený, čo sa však začiatok roka 2023 zmenilo.

Ku celej veci sa teraz vyjadril portál Macrumors, ktorý zhrnul niektoré tvrdenia analytikov, ktoré nám vytvárajú dôležitý predobraz toho, ako bude iPhone SE 4 v praxi vyzerať. Tešiť sa môžeme napríklad na modernejší displej či revolučné 5G pripojenie.

Čo nám Apple ponúka dnes? 

Začnime tým, čo nám spoločnosť Apple ponúka pod značkou SE (Special Edition) dnes. Súčasný iPhone SE 3. generácie bol predstavený začiatkom roka 2022, pričom dostal procesor A15 Bionic a podporu 5G siete.

Apple ho predáva od 549 €, no po kliknutí na tento odkaz ho viete získať aj za 450 €. Na to, že sa tento model stále spolieha na dizajn s koreňmi z roku 2014 (iPhone 6), je to z nášho pohľadu stále relatívne vysoká čiastka.

Aj preto sa snažíme zistiť, čo presne prinesie nástupca a kedy príde na trh. Žiaľ, podľa všetkého to ešte chvíľu potrvá.

Kedy príde iPhone SE 4. generácie? 

iPhone SE 4 generácie
Zdroj: Unsplash / Kai Cheng / AB (úprava redakcie)

Ku celej veci sa vyjadril známy analytik Jeff Pu, podľa ktorého správy o iPhone SE 4 zatiaľ nemôžeme považovať za jednoznačné. Aj keď sa na smartfóne údajne pracuje, jeho výroba vraj bola odložená až na rok 2025, čo znamená, že si naň ešte počkáme poriadne dlhú dobu.

Pu tiež dodal, že Apple chce v iPhone SE 4 otestovať svoj nový 5G modem, na ktorom pracuje od roku 2019 po tom, čo odkúpilo časť spoločnosti Intel. Lacné zariadenie má byť „pokusným králikom„, na ktorom si firma vyskúša, či všetko funguje tak, ako má.

Apple pravdepodobne očakáva, že záujem zo strany zákazníkov bude nižší a tak ide v prípade akýchkoľvek problémov o menšie riziko. Netreba zabúdať, že firma vyvíja svoj vlastný 5G modem od bodu nula, takže hromadná výroba môže odhaliť nedostatky, ktoré sa neprejavili pri internom testovaní.

S vyššie uvedeným tvrdením súhlasí aj ďalší známy analytik Ming-Chi Kuo. Aj podľa jeho predpovede príde iPhone SE 4 až v roku 2025, pričom Apple už v súčasnosti testuje prototyp spolu s novým 5G modemom, ktorý ale neplánuje vydať.

Aký bude mať iPhone SE 4 dizajn?

iPhone SE 4 dostane dizajn iPhonu XR
Zdroj: MacRumors

Dobrou správou je, že iPhone SE 4 sa konečne zmení aj po vizuálnej stránke. Toto zariadenie dostane modernejší dizajn, ktorý si prevezme buď z iPhonu 11 alebo iPhonu XR.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, toto je ten najvýkonnejší a najdrahší MacBook všetkých čias!

Áno, v roku 2025 bude aj ten pôsobiť mimoriadne zastaralo no v tomto prípade ide najmä o funkciu a nie vzhľad.

Taktiež je tu ale možnosť, že Apple sa napokon vyberie modernejšou cestou a telefónu prenechá vizuál, s ktorým prišiel v roku 2020 iPhone 12. To by určite privítalo oveľa viac zákazníkov, nakoľko ploché hrany sú dnes trendy.

iphone 12 mini vs iPhone SE 2
Zdroj: Unsplash / TechieTech Tech

Kvalitnejší displej s Face ID 

Namiesto LCD displeja by sme sa mali v iPhone SE 4 konečne dočkať 6,1″ OLED obrazovky tak, ako v ostatných modeloch. Očakávame aj vyššie rozlíšenie, no klasickú 60 Hz obnovovaciu frekvenciu. Predsa len pôjde o ten najlacnejší model v ponuke.

Samozrejmosťou bude potom odomykanie zariadenia prostredníctvom Face ID – skenovania tváre, čím Apple pravdepodobne raz a navždy zabije možnosť Touch ID v iPhone, vďaka ktorej môžeme zariadenie odomykať za pomoci odtlačku prsta.

Posledným smartfónom od Apple, ktorý ju aktuálne ponúka, je práve iPhone SE 3. generácie.

iPhone SE 4 bude mať výkonný procesor 

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na procesor. Ak iPhone SE 4 naozaj príde, Apple ho pravdepodobne vybaví čipom A18 Bionic, ktorý predstaví o rok skôr vo svojom najnovšom iPhone 16 / iPhone 16 Pro.

Vďaka tomu pôjde o veľmi výkonný smartfón, ktorý svojmu používateľovi bude slúžiť niekoľko dlhých rokov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -