AirPods sú aktuálne najpredávanejšie bezdrôtové slúchadlá na svete a nie je to náhoda. Spoločnosť Apple v roku 2016 vstúpila do segmentu, pri ktorom mnohí pochybovali, že v ňom bude úspešná. Napokon však ukázala, že jej produkty sú vynikajúce a ľudia si bez nich nevedia predstaviť svoj každodenný život.

Nakoľko som sám používateľ AirPods už niekoľko dlhých rokov a vystriedal som viacero modelov, rozhodol som sa napísať jednoduchý článok o tom, prečo sú to podľa mňa tie najlepšie slúchadlá na trhu. Nejde tu totiž iba o zvuk, alebo výdrž batérie, ale o mnoho ďalších faktorov, na ktoré ľudia často zabúdajú. Tak poďme na to.

1. Jednoduchá integrácia s ostnatými Apple zariadeniami

AirPods 2 sú v zľave
Zdroj: Unsplash / Khoa Nguyen / Daniel Korpai (úprava redakcie)

AirPods sa vyznačujú rýchlou synchronizáciou s Apple ekosystémom. Vďaka čipom H1 a H2 stačí slúchadlá otvoriť a v priebehu niekoľkých sekúnd sa spárujú so všetkými zariadeniami vo vašom Apple ID.

Po priložení AirPods ku iPhonu na vás navyše vyskočí šikovné pop-up okno, cez ktoré si zariadenie viete nastaviť, alebo neskôr skontrolovať stav jeho batérie.

Obrovskou výhodou AirPods je tiež to, že podporujú funkciu plynulého prechádzania medzi vašimi Apple produktami. Ak teda používate iPhone a Mac súčasne, pripojenie si viete meniť podľa toho, ako to v danej chvíli potrebujete. Funguje to neuveriteľne rýchlo.

2. Šikovné nabíjacie puzdro s dlhou výdržou

AirPods Pro 2
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

AirPods sa od prvej generácie vyznačujú kompaktným nabíjacím puzdrom, ktoré nielenže chráni slúchadlá, ale taktiež ich neustále nabíja. Hoci samotné slúchadlá zvládnu fungovať v závislosti od modelu zhruba 4 – 5 hodín, s nabíjacím puzdrom viete výdrž predĺžiť na 24, či dokonca 30 hodín.

Okrem štandardného nabíjania majú drahšie modely AirPods v nabíjacích puzdrách zabudovanú aj podporu bezdrôtového nabíjania, či dokonca nabíjania skrz magnetický puk vašich Apple Watch.

Posledná generácia AirPods Pro 2. generácie disponuje v rámci puzdra dokonca aj reproduktorom, ktorý s vami interaguje a cez ktorý si viete prehrať zvuk pomocou aplikácie Nájsť, keď slúchadlá neviete nájsť. Tento model navyše podporuje aj precízne vyhľadávanie a jeho puzdro je odolné voči vode v rámci normy IP54.

Toto sú všetko výhody, pre ktoré sa mi s AirPods perfektne nie len pracuje či cvičí vo fitku, ale aj cestuje.

3. Apple AirPods pravidelne aktualizuje 

AirPods 3
Zdroj: YouTube / lukasfronk / Unsplash / Vựa Táo (úprava redakcie)

Apple neustále vylepšuje svoje AirPods prostredníctvom softvérových aktualizácií, ktoré ich zlepšujú a opravujú chyby. Apple sem skrz updaty dokonca pridáva aj nové funkcie.

AirPods sa týmto spôsobom napríklad naučili zdieľať zvuk medzi viacerými pripojenými zariadeniami a dokonca dodatočne dostali aj funkciu priestorového zvuku. To v praxi znamená, že sa zariadenie naučilo veci, ktoré v čase uvedenia na trh nevedelo. Používatelia ho vôbec nemuseli vymieňať za nový model. Stačilo si nainštalovať aktualizáciu.

Prečítajte si tiež  Garmin Instinct 2X Solar teraz kúpite za výhodnú cenu. Na Slovensku ide o predajný hit

Najvýraznejšie sme to pocítili pri AirPods Pro 2. generácie a aktualizácii iOS 17, v rámci ktorej tieto slúchadlá dostali špeciálny adaptívny režim (kombinuje ANC a transparentný režim), ale taktiež sa naučili personalizovať hlasitosť a rozpoznávať konverzácie. Akonáhle slúchadlá s aktívnym ANC detegujú, že sa s niekym rozprávate, túto funkciu automaticky na krátky čas deaktivujú. Viac som sa týmto novinkám venoval v samostatnom článku.

4. Najlepšie ANC na trhu? 

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Malt Helmhold

Viem, je to možno trochu odvážne tvrdenie, no za uplynulé roky som mal v ušiach množstvo slúchadiel a popravde si nepamätám, že by niektoré z nich lepšie tlmili okolité zvuky, ako AirPods Max, alebo moje aktuálne AirPods Pro 2. generácie, ktoré používam na dennej báze.

Iste, je to iba môj subjektívny názor, no ak by AirPods nemali najlepšie ANC na trhu, určite by som ho mohol s čistým svedomím označiť za jedno z najlepších. Ak chcete mať pri práci pokoj, je mimoriadne dôležité, aby toto aktívne potláčanie okolitých zvukov pracovalo za každých okolností príkladne. V AirPods si svoju úlohu plní na jednotku s hviezdičkou.

PS: Rozdiel v kvalite ANC medzi AirPods Pro 1 a AirPods Pro 2 je približne dvojnásobný!

5. Perfektný zvuk

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Omid Armin (úprava redakcie)

Nie, AirPods neponúkajú najlepší zvuk spomedzi všetkých ostatných slúchadiel, no opäť platí, že ak si zaobstaráte drahšie modely Pro alebo Max, získate špičkový akustický zážitok spojený s vyváženými výškami, stredmi aj basami bez skreslenia.

Ja osobne používam AirPods absolútne na všetko. Prakticky každý deň cez ne telefónujem a vďaka dobrým mikrofónom je ma mimo iného skvele počuť, ale taktiež ich využívam na sledovanie videí / filmov alebo vychutnávanie si mojich obľúbených skladieb. Nikdy som nemal pocit, že by mali AirPods zlý zvuk. A to si na nich veľmi cením.

AirPods kúpite aktuálne za super ceny 

AirPods 3 a AirPods Pro 2 v zľave
Zdroj: Unsplash / Alireza Khoddam / SvetApple (úprava redakcie)

Kameňom úrazu AirPods bola vždy ich relatívne vysoká cena. Ja sám som nad nákupom tohto zariadenia spočiatku váhal viac, ako rok, kým som si kúpil prvú generáciu a zmenil som názor.

Odkedy som, ale urobil tento krok, už prakticky cez päť rokov som verný týmto slúchadlám a vôbec nerozmýšľam nad tým, že by som ich vemil. Teraz ich môžete získať aj vy za veľmi výhodné ceny. Uvedená čiastka v zátvorke je pôvodná cena zariadenia.

Prečítajte si tiež  Monitor Xiaomi Mi Curved 34" so 4K rozlíšením a 144 Hz kúpite v obrovskom cenovom zvýhodnení

Na absolútny koniec už iba dodám, že AirPods sú zariadenie s veľmi dlhou trvácnosťou. AirPods Pro 1. generácie som napríklad posunul svojej priateľke a to som si ich zaobstaral ešte začiatkom roka 2020. Dodnes funguje bez akýchkoľvek problémov.

Aj keď majú teda AirPods vyššiu cenu, za to čo vám ponúknu a hlavne na ako dlho vám to ponúknu, to z môjho pohľadu určite stojí. Rozhodnutie, ale nechám na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -