O tom, že AirPods Pro 2. generácie sú jedny z najlepších TWS slúchadiel na svete snáď ani nemusíme diskutovať. Toto zariadenie disponuje špičkovým zvukovým prejavom, pohodlným + ergonomickým dizajnom a hlavne množstvom užitočných funkcií, ktoré si okamžite zamilujete. Dnes vám predstavíme tri, o ktorých ste zrejme nevedeli. Spolu s ďalšími benefitmi AirPods Pro 2 môžu byť dostatočne silným dôvodom, aby ste uvažovali nad upgradom. Slúchadlá sa totiž dajú kúpiť za veľmi výhodnú cenu.

Všetky nižšie vymenované funkcie prišli do AirPods Pro 2 po aktualizácii na operačný systém iOS 17 a sú k dispozícii ako pre model s pôvodným Lightning konektorom, tak aj pre vylepšenú verziu s USB-C, ktorá sa objavila na trhu v septembri 2023.

Pokiaľ vlastníte AirPods Pro prvej generácie, tieto výhody si žiaľ neužijete. Minimálne v našom prípade však boli dostatočným dôvodom na to, aby sme ich vymenili za novšie prevedenie. Poďme na to.

1. Adaptive audio

AirPods Pro 2
Zdroj: YouTube / 钟文泽

Ak ste o niektorej z funkcií, ktorej sa budeme venovať v tomto článku počuli, tak je to práve Adaptive Audio, o ktorom sa minulý rok z časti rozprávalo. Práve toto nastavenie vám umožní užiť si ten najlepší zvukový zážitok v každej situácii.

V praxi ide o kombináciu režimu Transparentného odposluchu a Potláčania hluku, pomocou čoho vám AirPods Pro 2 dokážu poskytnúť optimálnu reguláciu okolitého hluku. Slúchadlá sa po celý čas budú pokúšať rozpoznať vaše prostredie a prispôsobiť sa mu.

Ak sa pohybujete v hlučnom prostredí, AirPods Pro 2 ho stíšia na minimum. Ak na vás ale na chodníku v parku zazvoní bicykel, slúchadlá vám túto informáciu sprístupnia, aby ste si naň mohli dať pozor a nedošlo ku kolízii.

Celé je to ako taká šikovná mágia kombinujúca dva najlepšie režimy tohto zariadenia. Odkedy máme AirPods Pro 2, používame ho každý jeden deň.

2. Personalizovaná hlasitosť

AirPods Pro úprava hlasitosti
Zdroj: Unsplash / Jonas Schindler

Ďalšia šikovná funkcia, ktorú Apple predstavil len minulý rok a zjednoduší vám život s vašimi AirPods Pro 2 je personalizovaná hlasitosť. Tá upravuje hlasitosť médií vo vašich slúchadlách na základe prostredia, v ktorom sa práve nachádzate.

Svoje zariadenie musíte najskôr chvíľu nosiť, kým sa naučí vaše preferencie počúvania a hlasitosti. Následne bude schopné úplne samé a automaticky dolaďovať hlasitosť médií v závislosti od toho, kde sa práve nachádzate.

Všetko je navrhnuté tak, aby to pôsobilo maximálne prirodzene a jednoducho. Manuálne zvyšovanie alebo znižovanie úrovne hlasitosti budete robiť na oveľa sporadickejšej báze. Je to možno drobnosť, no v praxi veľmi užitočná. Práve pre tieto detaily máme spoločnosť Apple tak moc radi.

Prečítajte si tiež  AirPods 3 sú pripravené na cestu k zákazníkom. Povedal to hodnoverný zdroj!

3. Rozpoznanie konverzácie 

AirPods Pro sluchová asistencia
Zdroj: Apple

Do tretice funkcia, ktorú na AirPods Pro 2 úplne milujeme, pričom sa musíme priznať, že sme sami dlhšie nevedeli o tom, že ju tieto slúchadlá majú. Zariadenie má schopnosť samé rozpoznať konverzáciu a automaticky vypnúť ANC.

Ak máte AirPods Pro 1, alebo akékoľvek iné zariadenie s aktívnym potláčaním okolitých zvukov, určite viete, aké je niekedy otravné neustále deaktivovať a následne znova zapínať tento režim. Pri AirPods Pro 2 sa to, ale deje úplne automaticky.

Akonáhle ich mikrofóny zaznamenajú hovorenú reč a identifikujú váš hlas, ANC sa prirodzene stíši, aby ste dobre rozumeli všetkému, čo na vás druhá osoba hovorí.

Po niekoľkých mesiacoch používania musíme potvrdiť, že je to jedna z najlepších funkcií týchto slúchadiel, ktorá je doslova návyková.

Oceníte ju najmä vtedy, keď pracujete v rušnom prostredí. Po celý čas budete mať pokoj a keď vás niekto osloví, všetko budete počuť.

AirPods Pro 2 s USB-C kúpite za fantastickú cenu v zľave 

AirPods Pro 2
Zdroj: YouTube / Marina Tech (úprava redakcie)

Na záver ešte jedna dôležitá informácia. AirPods Pro 2. generácie si teraz môžete kúpiť za veľmi výhodnú cenu a keďže sa blíži leto a spolu s ním aj cestovanie, z vlastnej skúsenosti môžeme napísať, že sa tieto fantastické slúchadlá skutočne oplatia.

Zatiaľ čo pôvodnú verziu s Lightning konektorom Apple predával za 299 €, vylepšený model s USB-C paradoxne zlacnel na 279 €. Dnes ho ale po kliknutí na tento odkaz môžete získať za rekordne nízkych 218 €, vďaka čomu brutálne ušetríte.

A aj keď je to vyššia investícia, pamätajte, že tieto slúchadlá budete používať niekoľko dlhých rokov na dennej báze. Je to skrátka spoločník, ktorý sa za tieto peniaze oplatí. Koniec koncov vás o tom nemusíme presviedčať my.

Stačí sa spýtať kohokoľvek vo vašom okolí, kto AirPods Pro (pokojne aj prvú generáciu vlastní). S kritikou sa stretnete len málokedy. Tak na čo ešte čakáte? AirPods Pro 2 kúpite za najlepšie ceny na Slovensku po kliknutí na tento odkaz.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -