Jeden z najznámejších investorov opäť zaujal média. Po víkendovom výročnom stretnutí akcionárov Berkshire Hathaway sa 91-ročný Warren Buffett podelil o podrobnosti, ktoré súviseli s rozsiahlym nákupom akcií spoločnosti Apple.

Tie nedávno uskutočnil jeho konglomerát, pričom Buffett povedal, že naďalej plánuje nakupovať toľko akcii (AAPL), koľko sa len bude dať.

Do kontextu je dôležité uviesť, že začiatkom roka 2022 do polovice marca klesli akcie spoločnosti Apple zo svojich maxím na úrovni 180 USD za kus na cca 150 USD za kus. Buffett však hrá s diamantovými rukami a namiesto toho, aby predával, sa rozhodol naopak nakupovať. Konkrétne si svoje portfólio rozšíril o ďalších 600 miliónov dolárov v AAPL. Dôvodom bolo práve to, že videl, ako sa hodnota spoločnosti mierne prepadá.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Investor tiež uviedol, že ak by hodnota akcii v priebehu marca nezačala dosahovať opäť 180 dolárov za kus, pravdepodobne by nakupoval ďalej. Nakoľko však cena rástla, trochu ho to odradilo.

„Nanešťastie akcie opäť vzrástli, takže som prestal. Kto vie, koľko by sme inak nakúpili?“ povedal 91-ročný investor spoločnosti Quick v nedeľu po výročnom stretnutí akcionárov Berkshire.

Buffet tiež nezabudol pochváliť šéfa spoločnosti Apple za to, akým spôsobom pristupuje k zákazníkom a aké má skvelé manažérske schopnosti.

„Tim Cook, skvelý generálny riaditeľ spoločnosti Apple, považuje používateľov produktov Apple za svoju prvú lásku, ale aj všetky ostatné zložky profitujú z Timovho manažérskeho prístupu.“ – dodal Buffett.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.