Niektorým veciam sa ťažko verí, no skutočne sa dejú. V poslednom prípade bola spoločnosť Apple zažalovaná po smrteľnej nehode, keď do jej kamenného obchodu Apple Store v meste Hingham v štáte Massachusetts narazilo auto. Ako uvádza portál 9to5mac, počas incidentu jedna osoba zahynula a ďalších 20 utrpelo vážne zranenia.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

- Reklama -

Celá tragédia sa stala ešte minulý týždeň. Veľké SUV prerazilo sklenený výklad Apple Store na Derby Street v Hinghame a vošlo priamo do predajne. Jeho vodič tvrdil, že sa mu zasekla noha na plynovom pedáli, no toto tvrdenie je ešte predmetom vyšetrovania. Ako totiž dodal hasičský komisár, existuje videozáznam (pravdepodobne z priemyselnej kamery), ktorý naznačuje, že vodič konal úmyselne.

Po celom incidente bola táto osoba zatknutá a obvinená zo zabitia motorovým vozidlom. Postupne však boli vznesené aj ďalšie obvinenia. Dôvodom je množstvo zranených, ktorí sa nachádzali bezprostredne po náraze v kritickom stave. Dobrou správou ale je, že dnes sú už všetci mimo ohrozenia života.

S novou, veľmi prekvapivou informáciou však prichádza Bostonský televízny spravodajský kanál WCVB5. Ten vo svojej relácii uviedol, že spoločnosť Apple a ďalšie strany sú teraz žalované za to, že údajne riadne nechránili návštevníkov obchodu.

Spoločnosť Apple je obvinená. Nehode sa vraj dalo zabrániť

Nehoda Apple Store auto SUV
Zdroj: Thenetline / 9to5mac

Právnici, ktorí sa rozhodli zastupovať obete medzičasom uviedli, že celej katastrofe sa dalo stopercentne predísť. „Stačilo umiestniť niekoľko zábran alebo stĺpikov na parkovisko, kde bola hustá premávka.“ – povedal Doug Sheff z bostonskej právnickej firmy Sheff & Cook.

Ako však dopĺňa 9to5mac, nejde o nič prekvapivé. V takýchto situáciách totiž nie je nezvyčajné, že právnici do súdnych sporov zapájajú čo najviac strán, aby maximalizovali šance na úspech aspoň voči jednej z nich. Dúfajme, že spoločnosť Apple skoční v tomto prípade nevinne. Čo si o tom myslíte vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -