Niektorým veciam sa ťažko verí, no skutočne sa dejú. V poslednom prípade bola spoločnosť Apple zažalovaná po smrteľnej nehode, keď do jej kamenného obchodu Apple Store v meste Hingham v štáte Massachusetts narazilo auto. Ako uvádza portál 9to5mac, počas incidentu jedna osoba zahynula a ďalších 20 utrpelo vážne zranenia.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Celá tragédia sa stala ešte minulý týždeň. Veľké SUV prerazilo sklenený výklad Apple Store na Derby Street v Hinghame a vošlo priamo do predajne. Jeho vodič tvrdil, že sa mu zasekla noha na plynovom pedáli, no toto tvrdenie je ešte predmetom vyšetrovania. Ako totiž dodal hasičský komisár, existuje videozáznam (pravdepodobne z priemyselnej kamery), ktorý naznačuje, že vodič konal úmyselne.

Po celom incidente bola táto osoba zatknutá a obvinená zo zabitia motorovým vozidlom. Postupne však boli vznesené aj ďalšie obvinenia. Dôvodom je množstvo zranených, ktorí sa nachádzali bezprostredne po náraze v kritickom stave. Dobrou správou ale je, že dnes sú už všetci mimo ohrozenia života.

S novou, veľmi prekvapivou informáciou však prichádza Bostonský televízny spravodajský kanál WCVB5. Ten vo svojej relácii uviedol, že spoločnosť Apple a ďalšie strany sú teraz žalované za to, že údajne riadne nechránili návštevníkov obchodu.

Spoločnosť Apple je obvinená. Nehode sa vraj dalo zabrániť

Nehoda Apple Store auto SUV
Zdroj: Thenetline / 9to5mac

Právnici, ktorí sa rozhodli zastupovať obete medzičasom uviedli, že celej katastrofe sa dalo stopercentne predísť. „Stačilo umiestniť niekoľko zábran alebo stĺpikov na parkovisko, kde bola hustá premávka.“ – povedal Doug Sheff z bostonskej právnickej firmy Sheff & Cook.

Ako však dopĺňa 9to5mac, nejde o nič prekvapivé. V takýchto situáciách totiž nie je nezvyčajné, že právnici do súdnych sporov zapájajú čo najviac strán, aby maximalizovali šance na úspech aspoň voči jednej z nich. Dúfajme, že spoločnosť Apple skoční v tomto prípade nevinne. Čo si o tom myslíte vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na internet unikli obrázky nových MacBookov Pro, ktoré Apple predstaví už o týždeň
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here