Spoločnosť Apple sa už roky snaží diverzifikovať svoje dodávateľské reťazce. Aj preto presúva značnú časť produkcie z Číny do Vietnamu, aby sa nespoliehala len na jednu krajinu. V prípade AirPods 3. generácie sa to ale nepodarilo.

Ako uvádzajú zahraničné správy, Apple začalo testovať produkciu základného modelu bezdrôtových slúchadiel vo Vietname už v priebehu minulého roka. Dodávateľské reťazce neskôr hľadali financie, aby mohli rozšíriť výrobné kapacity. No a hoci všetci sa očakávalo, že už v tomto čase bude všetko pripravené, firmy to zrejme nestihli.

- Reklama -

Ako uvádza posledná správa od analytikov z Nikkei AsiaApple už začalo vyrábať tretiu generáciu AirPods v Číne a nie vo Vietname. Dôvodom tohto rozhodnutia je samozrejme pandémia COVID-19, ktorá dramaticky predĺžila všetky procesy.

Vietnam je stále v hre… 

Napriek tejto nečakanej zmene sa však stále počíta s tým, že už čoskoro bude pochádzať asi 20 % všetkých vyrobených AirPods práve z Vietnamu. Dnes tu Apple vyrába napríklad MacBook, AirPods Pro alebo iPad a skúsenosti s kvalitou produkcie sú veľmi dobré.

Samozrejme, to kde sa daný produkt montuje nemá absolútne žiaden vplyv na jeho schopnosti, kvalitu alebo spracovanie. Apple používa v každej továrni totožné a veľmi prísne pravidlá, ktoré musia dodržiavať všetci dodávatelia.

Pokiaľ by nenaplnili nejaký štandard, automaticky by sa výrobné linky zastavili alebo by Apple dokonca rozviazalo spoluprácu. No a nakoľko je cupertinský gigant veľmi dobrý zákazník, všetci si dávajú pozor, aby sa to nestalo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -