Obchodná vojna Čína vs. USA, ktorá vypukla minulý rok donútila jablkovú spoločnosť výrazne diverzifikovať svoju výrobu do viacerých krajín. Zmeny sa začali diať veľmi rýchlo a dnes ich už môžu vidieť aj samotní zákazníci. AirPods a AirPods Pro začínajú vo veľkom prichádzať s nápisom „Assembled in Vietnam“.

AirPods Pro sa vo veľkom vyrábajú vo Vietname

Spočiatku to boli základné AirPods druhej generácie a dnes už aj AirPods Pro. Jablková spoločnosť vo veľkom rozbehla produkciu bezdrôtových slúchadiel vo Vietname. Výrazne tým eliminovala riziko, ktoré vznikalo pri výrobe sústredenej v jednej krajine (v Číne). Obchodná vojna z minulého roka zvyšovala clá a doplácal na to aj cupertinský gigant. Akonáhle by sa teraz niečo podobné zopakovalo, zasiahlo by ho to v menšej miere.

- Reklama -

Diverzifikovať výrobu má svoje výhody aj z iného hľadiska. Pokiaľ by v krajine nastal nejaký problém (napríklad pandémia), kvôli ktorému by sa musela zastaviť výroba, spoločnosť by nebola úplne odstrihnutá od dodávok produktov. Samozrejme, že by sa znížila ich dostupnosť. V tejto chvíli nevieme, v akom pomere vyrába Apple svoje AirPods vo Vietname. Podľa nových správ to však môžu byť veľké množstvá.

Samozrejme, s otázkou zmeny krajiny sa vždy môžu objaviť aj pochybnosti o kvalite produktov. V tomto bode by sme vás chceli ubezpečiť, že AirPods z Vietnamu budú úplne rovnaké ako AirPods z Číny. Zmení sa len nápis na zadnej strane. Apple si vždy zakladalo na veľmi prísnych štandardoch, ktoré museli dodávatelia spĺňať ešte predtým, ako začali vyrábať produkty. Takisto sa dejú aj priebežné kontroly kvality.

Tipy a triky pre maximálne využívanie potenciálu AirPods Pro.
AirPods Pro sa vo veľkom vyrábajú vo Vietname.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.