Výber tých najvhodnejších bezdrôtových slúchadiel od spoločnosti Apple môže byť náročnou úlohou, najmä keď sa rozhodujete medzi AirPods Pro 2. generácie a AirPods 3. generácie. Každý z týchto modelov má svoje jedinečné vlastnosti, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a preferenciám spotrebiteľov

Poďme sa teda pozrieť na to, aké sú medzi nimi kľúčové rozdiely, aby sme vám pomohli určiť, ktoré slúchadlá sú pre vás tou najlepšou voľbou. Hoci v oboch prípadoch získate pri kúpe špičkový hardvér, víťaz v pomere cena / kvalita / protihodnota môže byť len jeden. Celý tento článok sme rozdelili do niekoľkých kategórii, aby ste v tom mali lepší prehľad.

1. Dizajn a komfort používania 

AirPods 3 vs AirPods Pro 2
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

AirPods 3. generácie prišli na trh s prepracovaným dizajnom, ktorý je podobný prémiovým AirPods Pro, ale bez silikónových koncoviek. Snahou inžinierov bolo, aby svojim zákazníkom poskytli čo možno najpohodlnejšie nosenie, čomu prispôsobili aj tvar plastového tela.

Vďaka tomu môžete AirPods 3 nosiť celé hodiny bez toho, aby vás v ušach čo i len trochu tlačili. Niekomu však môžu viac vyhovovať klasické silikónové „špunty“.

Tie sa nachádzajú len na AirPods Pro a AirPods Pro 2. generácie. Ich hlavnou úlohou je poskytnúť akési pomyselné tesnenie, ktoré dokáže izolovať okolité zvuky. Aj vďaka tomu si vychutnáte svoju obľúbenú hudbu, alebo sa vám bude lepšie komunikovať, keď s niekym budete telefónovať. Tieto slúchadlá dokážu nastoliť skutočnú oázu pokoja.

Z našej osobnej skúsenosti vyplýva, že AirPods Pro 2 nám po stránke „komfortu“ pri nosení vyhovovali o čosi viac. Je to práve vďaka silikónovým koncovkám. Ide však len o náš subjektívny názor a niekomu tento systém nemusí vôbec sedieť. Aj preto musíte vedieť, aké sú v tomto smere vaše preferencie.

2. Kvalita zvuku a technológie na palube 

Airpods 3 generácie v nabíjacom púzdre položené na modrom iPhone 13 od spoločnosti Apple
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Ako to už pri AirPods od Apple býva, výrobca sa snažil do slúchadiel zakomponovať čo možno najkvalitnejšie prehrávanie. Pri AirPods Pro 3 to je v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi citeľne počuť a ich prejav by sme mohli označiť za veľmi solídny.

Do istej miery tomu pomáha aj adaptívny ekvalizér. Žiaľ, pri týchto slúchadlách už nedostanete funkcie ako ANC, či transparentný posluch, ktoré sú naopak štandardom pri AirPods Pro 2.

Práve aktívne potláčanie okolitých zvukov patrí medzi najväčšie výhody týchto slúchadiel. Podľa Apple dokážu tlmiť až dvakrát lepšie, ako prvá generácia AirPods Pro a keďže sme to mali možnosť otestovať, môžeme potvrdiť, že slúchadlá v tomto smere urobili pokrok.

Prečítajte si tiež  Apple už nepodpisuje iOS 13.3! Späť sa nevrátite
AirPods Pro 2
Zdroj: Apple

Samozrejmosťou je aj transparentný režim, vďaka ktorému zabudnete, že máte v ušiach nejaké slúchadlá (cez mikrofóny vám zvýrazňujú zvuky okolia) a potom je tu ešte od iOS 17 aj adaptívny režim, ktorý kombinuje ANC a Transparentný posluch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

AirPods Pro 2 prehrávajú taktiež veľmi kvalitný zvuk, takže určite nesklamú ani náročnejších používateľov. Zaujímavé je tiež to, že ako v lacnejšom, tak aj v drahšom modeli máte funkciu priestorového audia. Tú oceníte nie len pri hudbe, ale aj pri sledovaní podporovaných filmov.

Odolajú aj vode 

Keď už sme pri technológiách, za zmienku tiež stojí, že oboje slúchadlá sú už odolné voči vode v rámci normy IPX4.

Treba si však dávať pozor, aby ste nenamočili nabíjacie puzdro, nakoľko na to sa to nevzťahuje. Jedinou výnimkou sú AirPods Pro 2 (2023), ktoré spoznáte podľa USB-C konektora. Tu už vode odolá aj puzdro a zariadenie dokonca spĺňa vyšší štandard IP54.

3. Výdrž Batérie a nabíjanie

AirPods Pro 2. výdrž batérie
Zdroj: SvetApple

Výdrž batérie je podobná u oboch modelov, pričom AirPods 3 ponúkajú až 6 hodín prehrávania hudby na jedno nabitie a AirPods Pro 2. generácie až 5,5 hodiny s aktívnym potlačením hluku.

Oba modely podporujú bezdrôtové nabíjanie a majú podobnú celkovú výdrž batérie s nabíjacím puzdrom, ktorá sa pohybuje na úrovni 30 hodín.

4. Cena je najzásadnejší faktor pri výbere 

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Malt Helmhold

Rozhodujúcim faktorom pre mnohých potencionálnych záujemcov o slúchadlá od Apple bude jednoznačne cena. AirPods 3 sú cenovo dostupnejšie, ako ich výrazne drahší prémiovejší braček AirPods Pro 2. generácie.

Zatiaľ čo klasické AirPods 3. generácie Apple s MagSafe nabíjacím puzdrom ponúka Apple od 209 €, vy ich po kliknutí na tento odkaz môžete kúpiť už za 174,98 €. To síce nie je málo peňazí, no pri pohľade na AirPods Pro 2. generácie extrémne ceny ešte iba začínajú.

Apple tieto slúchadlá začal predávať v roku 2022 s Lightning puzdrom za 299 €, avšak model z roku 2023, ktorý má už USB-C, zlacnel na 279 €. Aj v tomto prípade však viete ušetriť a získať ho po kliknutí na tento odkaz už za 249 €.

Ako teda môžete vidieť sami, aj keď vezmeme do úvahy cenové zvýhodnenia, rozdiel v cene predstavuje stále pomerne výrazných 75 €. Aj to je dôvod, prečo býva výber medzi AirPods 3 a AirPods Pro 2 taký náročný.

Prečítajte si tiež  Video: Nicole Kidman hviezdi v traileri k novému seriálu Roar z produkcie Apple TV+

Náš víťaz je iba jeden

AirPods Pro 2. generácie kovová časť
Zdroj: SvetApple

AirPods 3. generácie sú vynikajúce bezdrôtové slúchadlá, ktoré majú moderný a elegantný dizajn s veľmi pohodlným tvarom do uší, špičkovú konektivitu s akýmkoľvek iným Apple zariadením či perfektný zvuk, s ktorým si vo vysokej kvalite užijete svoje obľúbené skladby, ale aj iný obsah. Veľkým benefitom je tiež dlhá výdrž batérie či odolnosť voči potu a vode. Napriek tomu, ale musíme povedať, že AirPods 3 by v našom porovnaní určite nevyhrali.

Aj keď sú totiž AirPods Pro 2. generácie drahšie, to čo vám dokážu ponúknuť predstavuje obrovský rozdiel. Vďaka štupľom budú pre vás (pravdepodobne) ešte komfortnejšie, vďaka funkciám, ako ANC, Transparentný posluch či Adaptívny režim využiteľnejšie a so špičkovou vode-odolnosťou, do ktorej spadá už aj nabíjacie puzdro sa nemusíte báť, že sa im niečo stane, keď si ich v lete na dovolenke zoberiete ku bazénu.

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj. SvetApple

AirPods Pro 2 sú skrátka impozantný kúsok spotrebnej elektroniky a keď ho dokážete po kliknutí na tento odkaz získať už za 249 €, určite sa nad ním neoplatí váhať. Hoci sú tieto slúchadlá o 75 € drahšie, ako AirPods 3, keď si vezmete, na ako dlho si tento produkt kupujete (pokojne aj na 3 – 5 rokov), po jednoduchom rozrátaní zistíte, že je to zanedbateľný rozdiel.

To čo vám však môžeme garantovať je, že pri každom vkladaní slúchadiel do uší sa budete tešiť na to, ako si v nich prehráte svoje obľúbené skladby. Veď nie nadarmo sú AirPods Pro 2 jedny z najpredávanejších bezdrôtových slúchadiel na svete. Hoci sú veľmi drahé, zákazníkovi dokážu poskytnúť prvotriednu kvalitu. A to je veľakrát dôležitejšie. Ako sa rozhodnete vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -