Prieskum spoločnosti Apple odhalil, že nositeľné zariadenia, medzi ktoré môžeme zaradiť aj bezdrôtové slúchadlá AirPods môžu byť využívané na odhad dychovej frekvencie používateľa. Vďaka tomu ich čaká teoretická budúcnosť aj v zdravotníckom priemysle.

Už dlhšie sa špekuluje, že Apple plánuje zakomponovať do svojich slúchadiel inteligentné biometrické senzory zdravia, ktoré okrem iného odmerajú tiež srdcový tep. Sú ľudia, ktorí nosia AirPods na ušiach počas celého dňa a nie je ich málo. Týmto spôsobom by mohli odhaliť problémy so zdravým skôr, než by zašli ďaleko a následne ich monitorovať.

Posledná štúdia sa zaoberá problematikou frekvencie dýchania, čo je metrika určená na hodnotenie celkového zdravia a fyzickej kondície človeka.

Apple má v rukách ďalšiu revolúciu v zdravotníctve

V dokumente, ktorý bol zverejnený na internetovej stránke Apple Machine Learning Research vedci zistili, že nositeľné slúchadlá sú schopné zachytiť počuteľné vdýchnutia a výdychy, pomocou vstavaných mikrofónov.

Prečítajte si tiež  Návod ako nabíjať Airpods a zlepšiť stav batérie

Hoci možno nejde o dokonalo presné meranie, v praxi ide o nákladovo efektívnu metódu, ako včas odhaliť kardio-respiračné ochorenia a zároveň ich sledovať v priebehu času pomocouprístupných a esteticky prijateľných produktov.

Na záver len doplníme, že v samotnom článku zverejnenom spoločnosťou Apple sa nehovorí konkrétne o slúchadlách AirPods, no nakoľko ide o zariadenie, ktoré predáva a zároveň je vkladateľné do uší, môžeme predpokladať, že jeho upravená verzia poslúžila na predmetný výskum.

V budúcnosti by AirPods mohli okrem srdcovej frekvencie či frekvencie dýchania sledovať aj telesnú teplotu, úroveň potu a ďalšie. Nechajme sa prekvapiť.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here