Kreativite sa medze nekladú. Takmer všetky krajiny po celom svete hľadajú účinný spôsob, ako motivovať svojich obyvateľov ku očkovaniu proti ochoreniu COVID-19.

Zatiaľ čo na Slovensku môžete získať sprostredkovateľský bonus, alebo čoskoro vyhrať očkovaciu lotériu, vo Washingtone DC na to idú celkom iným spôsobom.

Hlavným cieľom kampane, ktorú vedie starostka Muriel Bowser je, aby sa dali zaočkovať aj mladší obyvatelia hlavného mesta USA. Ide konkrétne o osoby vo veku od 12 do 17 rokov, ktoré s istotou získajú po vpichnutí vakcíny slúchadlá AirPods od spoločnosti Apple. To však nie je všetko.

Možnosť vyhrať 25 000 $ je taktiež zaujímavá

Okrem tohto populárneho zariadenia sa môžu tešiť aj na zvýšenú šancu výhry štipendia na vysokú školu vo výške až 25 000 $ a aby toho nebolo málo, do neskoršieho žrebovania sa zaradí aj iPad či ďalšie slúchadlá.

Mladí študenti však budú môcť využiť aj možnosť získania 51 $ darčekovej poukážky, pokiaľ o AirPods nemajú záujem, prípadne ich už vlastnia. Na očkovanie musia prísť spolu so zákonným zástupcom a to na jedno z troch vyčlenených miest.

Pre získanie AirPods či neskorších výhier stačí jedna dávka vakcíny. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto spôsobe motivácie mladých ľudí myslíte vy.

 

Prečítajte si tiež  iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.