AirPods sú najúspešnejšie bezdrôtové slúchadlá na trhu. Momentálne neposkytnú v podstate nič iné, ako kvalitné a pohodlné počúvanie hudby. V budúcnosti by sa to ale mohlo zmeniť. Podľa dnešného úniku od Digitimes získajú v ďalšej generácii senzory, ktoré budú schopné zmerať činnosť srdca.

AirPods dostanú zdravotné senzory

Aj keď si to možno neviete predstaviť, v podstate je technológia vo vysokom štádiu vývoja. Apple podľa Digitimes už dokonca jedná o jej produkcii s výrobcom slúchadiel ASE v Taiwane.

V princípe by sa do AirPods mohol nasťahovať nový „svetelný senzor“. Meranie našich zdravotných funkcii by však neprebiehalo rovnako ako na hodinkách Apple Watch. Predsa len majú bezdrôtové slúchadlá malinké telo, akumulátor atď. Svetlo teda nebudú vyžarovať ale zachytávať.

No a hoci to možno nebude také presné ako meranie prostredníctvom inteligentných hodiniek, malo by to stačiť na základné meranie a sledovanie zdravotných funkcii v prípade, že si pôjdete napríklad zabehať s telefónom, ale hodinky nemáte… Apple týmto spôsobom „zabije dve muchy jednou ranou“.

iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.
AirPods dostanú zdravotné senzory.

Samotný svetelný senzor totiž nebude slúžiť len pre jeden účel. Slúchadlá by pomocou neho mohli byť schopné odsledovať to, či ich máte správne vložené v uchu. Pre maximálny zážitok z tónov jednotlivých skladieb by vás prostredníctvom iPhonu upozornili, aby ste si ich napravili.

Ťažko povedať, kedy sa noviniek dočkáme. Digitimes si ale myslí, že je vysoko pravdepodobné predstavenie už v ďalšej generácii slúchadiel. To je naplánované na koniec roku 2020 alebo začiatok 2021. Nová funkcionalita pridá používateľom možnosti, ktoré možno do tej doby neponúkne ani konkurencia. Veľmi sa teda tešíme a dúfame, že sú informácie pravdivé.

AirPods dostanú zdravotné senzory. Sledovať budú činnosť vášho srdca.
AirPods dostanú zdravotné senzory. Sledovať budú činnosť vášho srdca.
Prečítajte si tiež  Ján Brezina vám v najnovšom videu prezradí, ako sa starať o baterku v MacBooku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.