Spoločnosť Apple chce v tomto roku predstaviť hneď niekoľko zariadení, medzi ktorými sa nestratia ani nové počítače Mac. Po uvedení novej generácie čipov Apple Silicon M3 ešte stále čakáme na predstavenie najvyššej možnej konfigurácie. Tá by mala doraziť v špičkových počítačoch Mac Studio a Mac Pro.

Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg Apple pracuje na novom Macu Studio, ktorý by mal byť predstavený v druhej polovici roka 2024. Gurman sa o detailoch zmienil vo svojom príspevku a vychádza pri tom z únikov, ktoré pochádzajú z jeho veľmi dobre informovaných zdrojov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Profesionálne desktopy s macOS sa dočkajú aktualizácie 

Vo svojom víkendovom bulletine analytik hovorí, že nový Mac Studio by sa mal predstaviť s ešte nezverejneným variantom čipu M3 (pravdepodobne „M3 Ultra). Ten by mal mať dvojnásobok komponentov verzie Max, čo predstavuje až 32 jadier CPU a 80 jadier GPU.

Zdroj: Unsplash / Tran Mau Tri Tam (úprava redakcie)

Apple pravdepodobne oznámi nový Mac Studio s čipom M3 Ultra na júnovej konferencii WWDC. Bude tak nasledovať minuloročný scenár, kedy počas WWDC 2023 oznámila Mac Studio s čipmi M2 Max a M2 Ultra.

Nová generácia modelu Studio však nie je jedinou profesionálnou verziou počítača Mac, ktorej sa dočkáme. V hre je totiž aj aktualizácia Macu Pro s rovnako výkonným čipom. S týmto tvrdením však väčšina leakerov nesúhlasí.

Mac Pro na čiernom pozadí
Zdroj: Unsplash / Nana Dua

Mark Gurman však patrí medzi najpresnejších analytikov spoločnosti a preto sa prikláňame k jeho tvrdeniu. Neostáva nám preto nič iné ako čakať, čo si pre nás Apple v tomto roku pripraví.

Prečítajte si tiež  Apple tlačí na videoherný obsah: Z Macu sa stane plnohodnotné zariadenie na špičkové hry

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -