O tom, že Apple pripravuje AirPods Studio sme už párkrát počuli. Bude sa jednať o veľké slúchadlá, ktoré by mohli vychádzať zo „sesterského“ modelu, Beats Studio 3. DigiTimes dnes prezradilo, že výroba tohto produktu je už v plnom prúde. Do predaja by sa mohli dostať čoskoro.

Práve začala výroba „AirPods Studio“

Vyzerá to tak, že jablková spoločnosť bude chcieť urýchlene dobehnúť pokles predajov svojich bezdrôtových AirPods v čase pandémie (COVID-19). Už v dohľadnej dobe by sme sa tak mohli dočkať veľkých štúdiových slúchadiel s perfektnou kvalitou zvuku, aktívnou redukciou šumu, digitálnym ekvalizérom a cenovkou na úrovni 349$ (399-449€). Presný dátum predstavenia síce nepoznáme, no dohady spomínajú mesiace jún alebo júl. Samotná výroba AirPods Studio už má (na základe úniku) prebiehať na plné obrátky.

Podľa DigiTimes sú dostatočným dôkazom informácie z dodávateľských reťazcov od výrobcov základných dosiek pre tento produkt. Tými by mali byť spoločnosti Unitech a Compeq Manufacturing.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou "AirPods Studio".
AirPods Studio

Veľké slúchadlá od Apple budú primárne určené pre profesionálov alebo veľkých fanúšikov hudby. Okrem samostatného čipu ponúknu aj rôzne senzory, ktoré budú schopné detekovať polohu na hlave alebo polohu na krku. Takisto budú vedieť rozoznať aj jednotlivé uši. Vždy sa budú vedieť prispôsobiť, takže si ich nikdy nenasadíte naopak.

Podľa nášho názoru by mohlo Apple tento produkt ukázať už na konferencii WWDC 2020 (22. júna 2020), ktorá bude prebiehať online formou. V poslednej dobe sa tu ukazuje aj hardvér (nie len operačné systémy), takže by to nebolo žiadne veľké prekvapenie. V minulosti bol na WWDC predstavený napríklad aj HomePod. Uvidíme, ako to napokon dopadne. Indície sú ale silné a tak je vysoká pravdepodobnosť, že sa naplnia.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou "AirPods Studio".
Práve začala výroba „AirPods Studio“
Prečítajte si tiež  Rozmiestnenie kamier iPhonu 15 Pro Max sa zmení. Postará sa o to revolučná novinka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.