AirPods Max – výdrž batérie

Pokiaľ si kupujeme bezdrôtové slúchadlá (špeciálne za 629€), logicky nás zaujíma, ako často budú putovať na nabíjačku. AirPods Max sľubujú na oficiálnych stránkach až 20 hodín prehrávania pri zapnutej aktívnej redukcii šumu a transparentnom posluchu. Ako je to teda naozaj?

The tests sa pokúsili nájsť odpoveď na túto otázku, a výsledky ich meraní sú prinajmenšom potešujúce, či dokonca až prekvapivé. Apple evidentne neklamalo a k uvedeným hodnotám prirátalo aj malú rezervu.

Výsledky testu potvrdili, že AirPods Max zvládnu 20 hodín na jedno nabitie a dokonca ich môžete používať ešte trochu dlhšie. V rámci skúšky bolo zariadenie nabité na 100% a prehrávalo Global Top 100 rebríček z platformy Apple Music. The tests nastavilo hlasitosť na 75% (apple pri testoch pracuje s 50%) a vo výsledku sa dostalo na 22 hodín! Potom sa AirPods Max vybili a odpojili od iPhonu.

Drobným, respektíve nepresným detailom bol podľa autorov indikátor stavu batérie. Tomu vraj trvalo viac ako hodinu, kým sa zmenil zo 100% na 99%. Tento efekt ale sledujeme aj na nových iPhonoch alebo MacBookoch. V nižších percentách sa vybíjajú rýchlejšie.

Čerešničkou na záver je rýchle dobíjanie batérie. Apple tvrdí, že ak akumulátor na AirPods Max úplne vyčerpáte, potrebujete len 5 minút na nabíjačke, na ďalších 90-minút prehrávania. V skutočnosti sa však AirPods Max pri rovnakých podmienkach (ako boli popísané vyššie) dostali na 98 minút. To veru vôbec neznie zle.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 trpí problémami vo výrobe. Dôvodom je nová technológia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.