AirPods Max – výdrž batérie

Pokiaľ si kupujeme bezdrôtové slúchadlá (špeciálne za 629€), logicky nás zaujíma, ako často budú putovať na nabíjačku. AirPods Max sľubujú na oficiálnych stránkach až 20 hodín prehrávania pri zapnutej aktívnej redukcii šumu a transparentnom posluchu. Ako je to teda naozaj?

The tests sa pokúsili nájsť odpoveď na túto otázku, a výsledky ich meraní sú prinajmenšom potešujúce, či dokonca až prekvapivé. Apple evidentne neklamalo a k uvedeným hodnotám prirátalo aj malú rezervu.

- Reklama -

Výsledky testu potvrdili, že AirPods Max zvládnu 20 hodín na jedno nabitie a dokonca ich môžete používať ešte trochu dlhšie. V rámci skúšky bolo zariadenie nabité na 100% a prehrávalo Global Top 100 rebríček z platformy Apple Music. The tests nastavilo hlasitosť na 75% (apple pri testoch pracuje s 50%) a vo výsledku sa dostalo na 22 hodín! Potom sa AirPods Max vybili a odpojili od iPhonu.

Drobným, respektíve nepresným detailom bol podľa autorov indikátor stavu batérie. Tomu vraj trvalo viac ako hodinu, kým sa zmenil zo 100% na 99%. Tento efekt ale sledujeme aj na nových iPhonoch alebo MacBookoch. V nižších percentách sa vybíjajú rýchlejšie.

Čerešničkou na záver je rýchle dobíjanie batérie. Apple tvrdí, že ak akumulátor na AirPods Max úplne vyčerpáte, potrebujete len 5 minút na nabíjačke, na ďalších 90-minút prehrávania. V skutočnosti sa však AirPods Max pri rovnakých podmienkach (ako boli popísané vyššie) dostali na 98 minút. To veru vôbec neznie zle.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.