Batéria AirPods Max

Spoločnosť iFixit zverejnila kompletnú analýzu slúchadiel AirPods Max. Pod drobnohľadom profesionálov boli rozskrutkované do najmenších dielov a následne ohodnotené v rámci náročnosti opráv. Ako popisujú autori, proces rozoberania je v porovnaní s konkurenciou úplne iný.

Vo vnútri šasi sa nachádzajú skrutky, ktoré by ste nemali odstraňovať ale iba jemne uvoľniť. Tak isto sa technici stretli so špičkovým priemyselným spracovaním, ktoré nebýva pri takýchto produktoch samozrejmosťou. Nakoľko sa ale jedná o Apple, ktoré si na podobných detailoch potrpí, v podstate to nie je prekvapením.

Kompletný Teardown odhalil aj to, čím sú AirPods Max poháňané. Ak ste tu očakávali obrovský akumulátor, tak ste na omyle. Batéria je umiestnená v pravom slúchadle a jej kapacita je len 664mAh. V praxi by sa mala postarať o 20 hodín prehrávania na jedno nabitie avšak v skutočnosti treba rátať asi s tretinovou hodnotou.

Akumulátor vyrába spoločnosť Sunwoda a len tak pre porovnanie má oproti Apple Watch alebo nabíjaciemu puzdru pre AirPods zhruba dvojnásobnú kapacitu.

Na záver sa hodí doplniť, že AirPods Max majú problémy s výdržou, čo sme zverejnili v nedávnom článku. Na druhej strane, jedná sa o softvérový nedostatok, ktorý vyrieši celkový update systému a veľkosť akumulátora s tým nemá nič spoločné.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme službu Microsoft xCloud. Jedná sa o budúcnosť herného priemyslu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here