Xiaomi malo kedysi prezývku „Čínske Apple“. To, že kopírovali netajili. Dokonca sa tým chválili a verejne prezentovali. Dnes tu už máme dosť odlišné produkty, ktoré tak zásadne Apple nekopírujú. Dá sa to povedať aj o bezdrôtových slúchadlách, ktoré sú síce podobné ako tie od Applu ale v detailoch sa výrazne líšia. Toto sú AirPods od Xiaomi za cenu 29€.

AirPods od Xiaomi stoja 29€, dokážu ponúknuť to čo produkt od Apple za 179€

V prvom rade začneme cenovým rozdielom, ktorý je naozaj obrovský. Kým produkt od Apple kúpte za 179€ (klasický model), AirPods od Xiaomi stoja 29€ (skutočný názov je tiež podobný a to „AirDots“). Tu si už človek rozmyslí, či silou mocou potrebuje niečo, čo ma nahryznuté jabĺčko v logu alebo prejde na Čínu, ktorá mu môže teoreticky ponúknuť to isté.

- Reklama -

Z dizajnového hľadiska je to každého subjektívna vec. Pri bezdrôtových slúchadlách sa ale tak moc toho hodnotiť nedá, pretože sú vizuálne veľmi podobné. Čo sa už ale hodnotiť dá je ich použiteľnosť.

Tu samozrejme dizajn ovplyvňuje. AirPods sú podľa recenzií omnoho lepšie spracované aby zapadli do ucha a netlačili. Kvalita zvuku je zvyčajne hodnotená ako „nadpriemerná“ ale občas sa stretávame aj s hodnotením „priemerná“. Nie je skrátka dokonalá. Nemyslíme tým samozrejme variant Pro.

AirDots majú oválnejší tvar a tak v uchu pôsobia väčším dojmom. Ak sa to niekomu nepáči, je to jeho subjektívny názor. Dôležité je ale to, že práve vďaka svojmu tvaru dokážu používateľovi poskytnúť omnoho lepšie výšky a basy ako produkt od Apple. Keďže ide o slúchadlá hodnotíme to ako dôležitejší faktor než samotný vizuál.

Pripojenie a betéria

Pokiaľ si kúpite AirPods, tak samozrejme kupujete aj kvalitu pripojenia. Ich použitie s iPhonom je jednoducho dokonalé. Všetko je vyladené tak aby sa spárovali v podstate automaticky a vy ste už nemuseli nič riešiť.

Ak ich ale chcete spárovať s iným zariadením (Android), môže nastať problém. Konkrétne taký problém, že vám bude hrať iba jedno slúchadlo a podobne (na druhú stranu, predpokladáme, že asi máte iPhone). To nie je nič príjemné. Dosah AirPods je až 12 metrov čo je mimoriadne slušná hodnota. Výdrž batérie sa potom zastavuje na 5 hodinách. To tiež hodnotíme ako nadštandard. Púzdro má kapacitu na 24 hodín počúvania.

AirPods od Xiaomi stoja 29€. - svetapple.sk

AirDots síce nemajú tak dokonalo prepracovanú kompatibilitu s iPhonom ale pripoja sa bez problémov. To isté platí aj pre zariadenia s Andoridom. Ich dosah je menší, nie však citeľne. 10 metrov považujeme tiež ako dostatočné číslo. Výdrž je máličko horšia. Jedná sa o 4 hodiny. To je však pri bezdrôtových slúchadlách štandard.

Porazí lacný čínsky produkt kvalitu Apple?

Neradi to priznávame ale v tomto prípade jednoznačne vedie spoločnosť Xiaomi. Mohli by sme síce napísať, že sa jedná o Čínu, a že to fungovať nebude ale my nechceme zavádzať. AirPods od Xiaomi stoja 29€ a za tú cenu hádam ani nie je čo riešiť. Ak by niekomu nesadli, stále to bola malá investícia oproti 179€ za originál AirPods. Cena a protihodnota sú však na strane Xiaomi.

AirPods od Xiaomi stoja 29€. - svetapple.sk
AirPods od Xiaomi stoja 29€. – svetapple.sk

zdroj: hiptoro

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJHiptoro
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.