Aj keď je medzi nami veľa takých používateľov, ktorí zanedbávajú aktualizácie systému, v skutočnosti si ich inštaluje 9 z 10 majiteľov iPhonu alebo iPadu. Podľa nových štatistík používa až 90% kompatibilných zariadení operačný systém iOS 14!

Bavíme sa tu o čísle, ktoré sa podarilo nazhromaždiť za necelých sedem mesiacov od oficiálneho uvedenia pre všetkých používateľov. Takýto výsledok teda môžu v Cupertine považovať za úspech a konkurencia s Androidom sa nestačí čudovať. Len tak mimochodom, iOS 14 môžete nainštalovať aj na šesťročný iPhone 6S s tým, že vývojári stále vydávajú updaty aj na iOS 12 pre staršie modely (bez podpory iOS 14).

- Reklama -

Zlepšenie o 4%

Ešte vo februári vydal technologický gigant správu, že iOS 14 je nainštalovaný na 86% percentách podporovaných zariadeniach. Po viac ako mesiaci táto hodnota vzrástla o 4%.

V tejto časti však treba počítať s určitou rezervou. Hoci má spoločnosť Mixpanel veľmi presné dáta (vďaka špeciálnemu API v apkách), konkrétne výsledky môžu kolísať na úrovni cca 1-2% oproti realite.

Na záver nás zaujíma váš názor na iOS 14 a tak isto skúsenosti, ktoré s touto výrazne vynovenou verziou máte v praxi. Apple po prvýkrát použilo Widgety na domovskej ploche, App Gallery a množstvo ďalších noviniek.

Apple predstaví nástupcu už 7.6.2021 na WWDC 2021, kedy by sme sa mali dočkať aj watchOS 8 či macOS 12. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.