Spoločnosť Apple neustále pracuje na funkciách a technológiách, pomocou ktorých sa snaží vylepšiť svoje produkty. Ako upozorňuje portál Macrumors, v tretej beta verzii operačného systému iOS 16.1 sa vyskytlo niečo, čo prekvapilo mnohých vývojárov.

AirPods Pro 1. generácie dostanú podporu technológie Adaptive Transparency, ktorá mala byť pôvodne určená len pre novší model AirPods Pro 2. generácie. Pokiaľ teda vlastníte staršie štupľové bezdrôtové slúchadlá od Apple, máte o ďalší dôvod menej prechádzať na nástupcu.

Nová funkcia Adaptive Transparency predstavená na septembrovej konferencii bola navrhnutá tak, aby dokázala blokovať hlasné zvuky v pozadí, ako napríklad sirény, stavebné práce alebo reproduktory (niekde v kaviarni) bez toho, aby bol zablokovaný všetok hluk. To znamená, že nech už sa nachádzate v akomkoľvek rušnom prostredí, nemalo by to zásadným spôsobom vplývať na kvalitu vášho hovoru.

Toto sa hodí najmä v súčasných „post-pandemických“ časoch, kedy veľa pracujeme z domu, kaviarní alebo z úplne iných miest, kde sa môžu vyskytovať neočakávané okolnosti.

AirPods Pro 2 funckia
Zdroj: Macrumors

Zaujímavé je tiež to, že AirPods Pro 2. generácie ponúkajú prepracovaný čip H2, ktorý umožňuje fungovanie technológie Adaptive Transparency. Zatiaľ teda nie je jasné, ako pracuje tento systém na starších AirPods prvej generácie, ktoré majú k dispozícii „iba“ čip H1. Všetko nám zrejme ukáže až čas.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Značka Apple je až o 43% hodnotnejšia ako minulý rok, je najhodnotnejšia na svete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here