Je bežné, že spoločnosť Apple aktualizuje aj svoje bezdrôtové slúchadlá, AirPods. Posledný update firmvéru prišiel ešte 16. decembra 2019. Od tej doby sa na internete začínajú objavovať správy o tom, že niektorým používateľom funguje aktívna redukcia šumu citeľne horšie. Apple už reagovalo.

AirPods Pro majú po aktualizácii problém s redukciou šumu.

Updaty by mali zvyčajne pomáhať produktom v tom aby fungovali lepšie. Ako sa však ukazuje, v prípade AirPods to nemusí byť celkom pravda. Podľa posledných informácii sa stále viac používateľov sťažuje na to, že ich AirPods Pro po poslednej aktualizácii nefungujú tak dobre ako pred ňou.

Konkrétne sa skloňuje funkcia aktívneho potláčania šumu. Nakoľko ide o hlavné vylepšenie oproti klasickým AirPods, môže to byť problém. Na túto problematiku už firma dokonca aj stihla zareagovať. Aktualizáciu s označením 2C54 medzičasom úplne stiahla zo svojich serverov. Pokiaľ sa (možno aj vám) teda automaticky nestihla nainštalovať, v slúchadlách sa nachádza ešte predošlý firmvér.

Apple predstavil AirPods Pro, cena je šialene vysoko. Prečítajte si viac. - svetapple.sk
AirPods Pro – svetapple.sk

RTINGS.com potvrdila, že aktualizácia zhoršuje fungovanie AirPods Pro

Medzičasom sa na celý problém pozrela aj internetová stránka ritings.com. Tá nové slúchadlá otestovala a dospela k nie príliš uspokojivým výsledkom. Podľa jej zistení firmware 2C54 skutočne zhoršuje kvalitu funkcie aktívneho potláčania okolitého hluku. Podľa poznámok by sa malo jednať najmä o zhoršenie v oblasti basov.

Internetová stránka ale prišla aj na to, že posledný update vylepšuje výkon odozvy slúchadiel a basy sú presnejšie ako pri predošlej verzii systému. Samotný firmware sa na trhu príliš dlho neohrial. Firma ho zo serverov stiahla len pár dní po tom ako ho vydala. Teraz sa v Cupertine pravdepodobne intenzívne pracuje na tom, aby sa všetky problémy spojené so zhoršením potláčaním okolitého hluku vyriešili.

Pokiaľ si chcete skontrolovať, aký máte na svojich AirPods firmvér, urobíte to následovne:

  • Na svojom iPhone otvorte Nastavenia
  • V menu vyberte sekciu Všeobecné
  • Pokračujte do sekcie Informácie
  • Vyhľadajte položku AirPods
  • Skontrolujte aktuálnu verziu
  • Hotovo.
AirPods Pro. Super produkt ale zatiaľ ma nepresvedčil.
AirPods Pro majú po aktualizácii problém s redukciou šumu. – svetapple.sk

.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie len minimálne zmeny. Skutočná sila sa bude ukrývať v iOS 18
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.