Spoločnosť Apple už 6. júna oficiálne odštartuje konferenciu WWDC 2022, na ktorej nám predstaví operačné systémy iOS 16, iPadOS 16, macOS 13 či watchOS 9 a ďalšie. Takisto sa hovorí aj o príprave nového hardvéru, pričom premiéru by na tomto evente mohol zažiť aj prepracovaný MacBook Air s procesorom M2. Túto informáciu však odporúčame brať s rezervou.

Hoci o operačnom systéme iOS 16 zatiaľ veľa nevieme, v priebehu posledných mesiacov sa na internet dostali správy, ktoré nám naznačujú, čoho všetkého sa v ňom dočkáme. Vo veľkom sa napríklad skloňuje vylepšenie widgetov alebo kompletné prepracovanie domovskej obrazovky tak, aby na nej mohol fungovať always-on displej.

Prečítajte si tiež  9 tipov ako vám môže HomePod mini zjednodušiť každodenný život

Ten zažije svoju premiéru v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, pričom by malo ísť o úplne rovnakú technológiu, ako v inteligentných hodinkách Apple Watch Series 5 a novších.

Zobrazovacia jednotka dokáže pracovať aj pri frekvencii 1 Hz, vďaka čomu nemá takmer žiaden vplyv na spotrebu energie, no používateľa môže po celý čas informovať o čase, dátume či notifikáciách bez toho, aby sa vypla.

Toto všetko zhrnul vo svojom koncepte aj šikovný dizajnér Nicholas Ghigo, ktorého vydarené video si môžete pozrieť na konci článku. Autor sa taktiež pohral s dizajnom samotných apiek, ktoré trochu viac pripomínajú štýl v macOS, vymyslel nový spôsob využívania funkcie App Library, navrhol spôsob, akým môžu fungovať interaktívne widgety a veľa ďalšieho.

Pozrite si video pod týmto odstavcom a dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páči táto vízia. Ak by nám Apple predstavilo takýto operačný systém, my v redakcii by sme určite neboli proti!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -