Ak ste si mysleli, že zdražovanie spoločnosti Apple skončí pri nových iPhonoch, tak ste boli na omyle. Tento technologický gigant dnes oznámil, že od 5. októbra 2022 zaplatíme viac za všetky aplikácie, ktoré sa nachádzajú v internetovom obchode App Store. Týkať sa to má všetkých krajín, ktoré v súčasnosti používajú euro. Zdražovaniu sa teda nevyhneme ani na Slovensku.

Celá situácia prichádza z dôvodu výrazného oslabenia eura voči americkému doláru. Za týmto krokom teda nestojí len inflácia, ako si možno myslíte.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Aby toho nebolo málo, podľa Macrumors sa zdražovaniu nevyhnú ani niektorí zákazníci, v ktorých krajine sa nepoužíva euro. Hovoríme napríklad o Čile, Egypte, Japonsku, Malajzii, Pakistane, Poľsku, Južnej Kórei, Švédsku a Vietname.

Vývojári môžu urobiť len jeden krok

Apple logo new york apple store
Zdroj: INC

Pokiaľ neviete, ako presne funguje nastavovanie cien v App Store, spoločnosť Apple poskytuje vývojárom apiek viacero úrovní, z ktorých si môžu vybrať a použiť ich na svoj softvér.

Doposiaľ sme boli zvyknutí na to, že lacné aplikácie stáli iba 0,99 eura, no od 5, októbra za ne zaplatíme až 1,19 eura. Najdrahšia možná aplikácia v App Store doposiaľ mohla stáť 999 eur, no čoskoro sa táto hranica navýši až na 1 199 eur.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

Jediný krok, ako sa voči tomuto brániť je zníženie ceny samotnými vývojármi na nižšiu úroveň, čo sa však pochopiteľne nestane. Apple ďalej dopĺňa, že zatiaľ nebude zvyšovať ceny automatických predplatných. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -