Slúchadlá AirPods Pro (dostupné od 199,00 €) patria k jedným z najpopulárnejších zariadení jablkovej spoločnosti, čo sa patrične odzrkadľuje aj na predajoch. Zdá sa to až neuveriteľné, no AirPods Pro sú na trhu už od októbra 2019, čo z nich robí najstaršie zariadenie prvej generácie, ktoré si záujemcovia stále môžu kúpiť priamo od Apple. Je však na čase, aby sme sa dočkali nástupcu prémiových slúchadiel.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro už kúpite za menej ako 200,00 €

Slúchadlá Airpods sa počas uplynulých rokov dočkali niekoľkých prídavkov do ponuky, medzi ktoré patria napríklad najdrahšie AirPods Max alebo základné AirPods 3. generácie. Ako naznačuje súčasná situácia a analytické odhady, nasledovať by mali vylepšené AirPods Pro 2. Dočkať by sme sa ich mali už v druhej polovici roku 2022, konkrétne na jeseň.

Čo ponúknu AirPods Pro 2. generácie? 

V rámci dizajnu sa pôvodne očakávalo, že slúchadlá by mali prísť o spodnú stopku, čím by sa výrazne zmenšila ich veľkosť. Toto vyjadrenie však bolo niekoľkokrát vyvrátené a preto by si slúchadlá mali zachovať rovnaký vizuál. Novinkou však budú nové funkcie a vychytávky, ktoré sa netýkajú iba kvality zvuku.

AirPods Pro v ruke používateľa pred iMacom
Zdroj: SvetApple

Ako naznačujú niektoré patenty, gigant z Cupertina by rád vo svojich slúchadlách zaviedol nové senzory pre meranie telesných funkcií. Jedným z prídavkov by mal byť senzor na detekciu pokožky, ktorý nahradí infračervené senzory. Nebude chýbať ani vylepšený bezdrôtový čip, ktorý sa okrem iného postará aj o podporu prehrávania bezstratového zvukového formátu novej generácie.

Možným scenárom sú aj aktualizované snímače pohybu so zameraním na sledovanie telesnej kondície. Tým pádom by mohli slúchadlá fungovať na podobnej báze, ako hodinky Apple Watch. Novinkou bude aj nové nabíjacie puzdro so zabudovanými reproduktormi, aby ich používatelia mohli lepšie detegovať v rámci siete Find My. Novinkou bude aj prechod z konektora Lightning na USB-C.

AirPods Pro otvorené v ruke používateľa v nabíjacom púzdre
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -