Spoločnosť Apple predstavila prvé AirPods Pro koncom roka 2019 a okamžite s nimi zožala celosvetový úspech. Zariadenie s dlhou výdržou batérie, novým dizajnom so silikónovými štupľami, sofistikovaným režimom ANC (aktívne potláčanie hluku) či transparentným posluchom zaujalo snáď každého jedného fanúšika tohto technologického giganta. Bol v tom ale jeden drobný háčik a tým bola relatívne vysoká cena.

Keď Apple začalo predávať prvé AirPods Pro, pýtalo si za ne 279 €, čo pochopiteľne nebolo málo peňazí za tento druh slúchadiel. Na druhej strane, ak ste hľadali kvalitné prehrávanie zvuku, špičkovú kompatibilitu s iPhonom, Apple Watch, iPadom či Macom a veľa ďalších benefitov, ktoré vám AirPods Pro priniesli, túto čiastku ste za ne ochotne zaplatili. Dnes je ale situácia iná. Na trhu je druhá generácia AirPods Pro, ktorá zdražela (na 299 €) a v praxi ponúka skoro to isté, ako predchodca. Našťastie však starší model zostal v hojnom počte na skladoch predajcov a do dnešného dňa ho môžete získať za super cenu. Po kliknutím na tento odkaz zobrazíte najvýhodnejšie ponuky, pričom tá najnižšia momentálne štartuje na úrovni 200 €. A to sa z nášho pohľadu veľmi oplatí.

Klasické AirPods Pro síce nemajú reproduktory, možnosť navlečenia na šnúrku a ani tak dokonalé ANC, ako novší model, ktorý sa dnes predáva od cca 250 €, čo si môžete overiť tu. Na druhej strane sú po vizuálnej a hlavne funkčnej stránke skoro rovnaké, takže ak chcete čo to ušetriť, prvej generácie sa vôbec nemusíte báť. My sami ju používame v redakcii už tri roky a ak by sme si ju mali kúpiť znova, vôbec by nám to neprekážalo ani v roku 2023. Platí to samozrejme vtedy, ak by sme pri jej nákupe ušetrili niekoľko desiatok eur.

Bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro mimo obalu na modrom pozadí
Zdroj: Unsplash / John Smit

Za zmienku tiež stojí, že skladové zásoby prvých AirPods Pro sú obmedzené, nakoľko ich už spoločnosť Apple niekoľko mesiacov nevyrába. Pokiaľ teda máte o ne záujem, mali by ste sa poponáhľať, kým sa zásoby neminú. AirPods Pro od 200 € zoženiete po kliknutí na tento odkaz u viacerých slovenských predajcov. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite na kvalitný silikónový obal 

Loopi AirPods Pro silicone case
Zdroj: Loopi

A keď už si svoje AirPods Pro 1. generácie objednáte, nezabudnite si ku ním kúpiť aj tento silikónový obal so skobou na Loopi.sk len za 9,99 €. Na výber je viacero farebných prevedení.

Na samotný záver ešte chceme spomenúť, že na AirPods Pro 1. generácie sme napísali pomerne rozsiahlu recenziu. A pokiaľ by vás zaujímala skôr recenzia na generáciu druhú, ani tu vás nesklameme. Tá totiž vznikla ešte koncom minulého roka a nájdete ju tu.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Z Flip5 je brutálne lacný. Skladací displej si vyskúšate neuveriteľne výhodne

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -