AirTag je zameraný na sledovanie bežných vecí od kľúčov, peňaženky či kabelky, až po batohy, batožinu a ďalšie. Hlavnou technológiou je v tomto prípade ultraširokopásmový čip U1, ktorý spolupracuje s kompatibilnými zariadeniami (iPhone 11, iPhone 12, Apple Watch Series 6) prostredníctvom aplikácie Nájsť.
Do redakcie nám v priebehu dňa prišlo viacero dotazov, týkajúcich sa podpory starších zariadení, ktoré tento čip ešte neobsahujú. Bavíme sa napríklad o iPhone XS, XR ale aj o iPhone SE 2. generácie z minulého roka. Ako sa ukazuje, AirTag s nimi nebude mať problém. V praxi však nepočítajte s funkciou Precision Finding na úplne presnú lokalizáciu.
Ako funguje s Androidom?
Aby toho nebolo málo, v určitých situáciach bude možné využiť aj zariadenia s operačným systémom Android.
Apple vo svojej poznámke uvádza, že ak sa bude AirTag nachádzať v stratenom režime, majitelia konkurenčnej platformy z neho zvládnu vyčítať aspoň základné informácie o majiteľovi, vďaka čomu ho bude možné kontaktovať.
Sledovací prívesok bude spolupracovať aj s oficiálnou sieťou Find My, ktorá počíta s miliardou aktívnych zariadení.
Ak si svoj prívesok zabudnete napríklad v posilňovni, informáciu vám o tom môže odoslať iPhone cudzieho návštevníka. Nemusíte sa pri tom obávať žiadnej straty osobných údajov, nakoľko Apple prísne dbá na anonymitu.
Napíšte nám do komenátra, či vás AirTag zaujal alebo nie. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory, s ktorými sa zapojíte do diskusie.