Čo je to AirTag a ako funguje?

Apple odštartovalo rok 2021 vo veľkom štýle. Lokalizátor AirTag sa stal jednou z najdôležitejších a zároveň najmenších noviniek jarnej online prezentácie produktov.

Zariadenie ponúka jednoduchý okrúhly dizajn, ktorý je dokonalo prispôsobený svojmu účelu. AirTag môžete pripnúť na čokoľvek od kľúčov cez batožinu, až po cennosti a následne ich vyhľadať prostredníctvom aplikácie Nájsť, ktorá je vstavaná vo vašom Apple zariadení.

Prívesok disponuje technológiou UWB s názvom „Precision Finding“, ktorá sprostredkuje okamžité nájdenie strateného predmetu vo vašom okolí, vrátane haptickej a zvukovej spätnej väzby.

Párovanie a ochrana

Na spárovanie zariadenia nebudete potrebovať žiadne dodatočné káble alebo hardvér. AirTag stačí priložiť ku vášmu iPhonu a ten vám následne ukáže podobnú animáciu, ako pri slúchadlách AirPods. Pokračujete pridaním prívesku do svojho iCloud účtu, pričom je samozrejme možné spárovať aj viacero AirTagov súčasne.

Dôležité je tiež spomenúť, že Apple sa primárne zameriavalo na vyhľadávanie vecí a nie na vyhľadávanie osôb. Aj preto sa nemusíte obávať akéhokoľvek narušenia súkromia. AirTag vás nebude nijakým spôsobom sledovať a už vôbec nie o tom zhromažďovať dáta. Všetko slúži len na vaše osobné účely.

Vodeodolnosť a výdrž batérie

To čo vás pri AirTagu určite zaujíma najviac je jeho odolnosť. Ako sme už spomenuli vyššie, dizajnéri navrhli celé zariadenie tak, aby znieslo aj náročnejšie zaobchádzanie. Pokiaľ ho budete mať napríklad na batožine alebo na kabelke, nemusíte sa obávať ani prítomnosti vody. AirTag je chránený normou iP67.

Ak stále nemáte jasno v tom, ako budete svoj sledovací prívesok nabíjať, odpoveď je celkom jednoduchá. Zariadenie v sebe skrýva obyčajnú gombíkovú batériu s označením CR2032, ktorú si sami ľahko vymeníte. Nemusíte sa obávať, že by ste túto činnosť vykonávali príliš často. Apple tvrdí, že AirTag vydrží na jednu batériu aj dlhšie ako rok!

cena

Na Slovensku bude stáť jeden AirTag okolo 35€. V prípade, že si vyberiete väčšie balenie so štyrmi kusmi, zaplatíte okolo 119€. Celosvetový predaj bude spustený už 30. apríla avšak v súčasnosti nevieme povedať, či to platí aj pre Slovensko. Na viac informácií si musíte počkať.

Zaujíma nás váš názor

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto novom sledovacom prívesku od spoločnosti Apple vy. Páči sa vám alebo nie? Budeme radi za všetky vaše postrehy a reakcie.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 kúpite v zľavách brutálne výhodne. Oplatí sa ešte tento starší model?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.