Od predstavenia sledovacieho zariadenia AirTag uplynulo už niečo vyše roka. Odvtedy sme videli množstvo príbehov o tom, ako sa používal na sledovanie osôb alebo predmetov. V najnovšom príbehu sa zariadenie AirTag použilo nielen na vypátranie ukradnutého predmetu, ale aj zlodeja. Tento úspech si pripísala polícia zo Severnej Karolíny (USA).

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Ako píše WRAL (prostredníctvom 9to5mac), zlodej v meste Charlotte ukradol batoh, no netušil, že sa v ňom nachádza prívesok od Apple. Po nahlásení krádeže vyšetrovatelia použili sieť Find My, ktorá ich rýchlo zaviedla až ku páchateľovi.

Policajti lokalizovali batoh v dome, kde sa nachádzal aj zlodej. Keď sa ho pokúsili zatknúť, zlodej batoh chytil do rúk a pokúsil sa utiecť. To však nebolo veľmi múdre, keďže sa v ňom stále nachádzal AirTag. Netrvalo teda dlho, kým si ho polícia našla znova.

AirTag slúži na sledovanie predmetov, nie osôb

Unsplash / Daniel Romero

Ukázalo sa, že zlodej už bol niekoľkokrát zatknutý a okrem iných trestných činov sa v minulosti dopustil aj krádeže strelných zbraní. Táto krádež mu teda určite nepomohla.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Spoločnosť Apple vykonala zmeny, aby bol AirTag pre používateľov bezpečnejší. Napríklad pri nastavovaní nového AirTagu sa zobrazí vyskakovacie okno, ktoré majiteľa upozorní, že zariadenie má sledovať veci, nie ľudí.

Okrem toho sa vo vyskakovacom okne uvádza, že orgány činné v trestnom konaní môžu požadovať informácie na identifikáciu vlastníka lokalizátora AirTag.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -