AirTag je jedno z najmenších a najzaujímavejších zariadení spoločnosti Apple. Kúpite ho už za niečo vyše 30 € a pokiaľ sa vám spolu s ním zapatroší batožina v hodnote niekoľkých tisíc, pri troche šťastia ju ľahko nájdete.

Pochopiteľne to trochu komplikuje život leteckým spoločnostiam vo chvíli, keď sa ich zákazníkom stratí kufor. Často sa stáva, že firma uvedie polohu, ktorá však zďaleka nie je správna. Človeku potom stačí iba iPhone, aby si tvrdenia overil a v priebehu niekoľkých sekúnd zistil, kde presne sa nachádza jeho batožina.

AirTag je teda prešpekulované drobné zariadenie, ktoré by si mal kúpiť každý správny cestovateľ. Problém je ale v tom, že nie všade bude jeho používanie legálne.

Lufthansa zakazuje AirTag v batožine zákazníkov

Nakoľko AirTag môže komplikovať život aerolinkám, jedna z prvých sa ho rozhodla zakázať. Letecká spoločnosť Lufthansa tvrdí, že AirTag je elektronické zariadenie obsahujúce batériu a navyše podporujúce bezdrôtovú konektivitu (Bluetooth). Tá je neustále aktívna, čo môže spôsobiť problémy počas letu.

Je pritom pravidlom, že všetka aktívna elektronika a batérie musia byť počas cestovania na palube lietadla, aby boli pod dohľadom cestujúceho, ako aj posádky. Dôvodom je riziku vzniku požiaru či výbuchu, ku ktorému môže dôjsť vo veľmi ojedinelých prípadoch.

AirTag preto spadá do kategórie potencionálne nebezpečných predmetov a preto sa naň vzťahuje regulácia podľa Medzinárodnej organizácie pre civilné lety (ICAO). Ak ho teda chcete v batožine prevážať, musí byť vypnutý, čo samozrejme nedáva žiaden zmysel.

To, ako vás môže Lufthansa za porušenie pravidiel potrestať zatiaľ známe nie je.

So zákazom prichádzajú aj ďalšie letecké spoločnosti  

Lietadlo leteckej spoločnosti Swiss
Zdroj: Unsplash / Fabian Joy

Aby toho nebolo málo, okrem nemeckej Lufthansy sa nový zákaz vzťahuje aj na ďalšie aerolinky, ktoré sú jej dcérskymi spoločnosťami.

Nové pravidlá tak budú platiť aj pre firmy Austrian, Swiss, Brussels Airlines, Eurowings, Air Dolomiti a Edelweiss. Ak teda poletíte s týmito lietadlami, radšej to s AirTagom neriskujte. Vyhnete sa zbytočným problémom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Spotify dosiahol rekord. Počet predplatiteľov prudko narástol a prekročil dôležitý miľník

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here