YouTuber Shean Miller tvrdí, že batožina, v ktorej bolo cyklistické vybavenie v hodnote 4 500 dolárov, sa stratila po tom, ako priletel na letisko v Melbourne spoločnosťou Singapore Airlines. Úradníci mu oznámili, že jeho batožina nestihla prestupný let a že ho budú kontaktovať hneď, ako dorazí. To však evidentne nebola pravda.

Ako píše AppleInsider, keď batožina dorazila na letisko, AirTagy, ktoré v nej boli skryté, Millerovi nahlásili presnú polohu a on očakával, že sa mu ozvú úradníci. Spoločnosť Swissport ho však nekontaktovala – a on sa napriek mnohým telefonátom nemohol nikomu dovolať.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

„Moja výčitka voči spoločnosti Singapore Airlines a ich pozemnej obsluhe Swissport spočíva v tom, že nedošlo k žiadnej interakcii,“ povedal Miller. „Na číslo, ktoré mi poskytli na spoločnosť Swissport v noc, keď som pristál, som volal 16-krát a nikto sa mi naspäť neozval.

„Chodí to do hlasovej schránky a niekto ich kontroluje, pretože schránka sa vyprázdňuje každých pár dní,“ pokračoval vo videu. Reálne riešenie problému však neprichádzalo.

Po dlhšej dobe čakania Miller odišiel na letisko a pomocou služby Find My sa dostal do zadných kancelárií spoločnosti Swissport. Svoju batožinu našiel, no nenachádzala sa v miestnosti so strateným majetkom, ale bola zavesená v rohu jednej z kancelárií. Nikto mu nevedel povedať, čo tam vlastne robila.

Millerovi trvalo týždeň, kým sa dostal ku svojej batožine a ako sám hovorí, skúšal „všetky cesty“ a až napokon mu pomohlo zariadenie od spoločnosti Apple. Autor videa má podozrenie, že bez AirTagu by drahé príslušenstvo možno nikdy nedostal späť. Aj to je teda jasný dôkaz, že drobná investícia do tohto sledovacieho zariadenia sa skrátka oplatí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -