AirTag od spoločnosti je presne to zariadenie, o ktorom si možno myslíte, že ho nepotrebujete, no keď si ho raz vyskúšate, zrazu začnete pozorovať, ako fantasticky funguje. Jeho veľkou výhodou je aj relatívne dostupná cena. Teraz ho navyše viete získate ešte lacnejšie, než za koľko ho predáva spoločnosť Apple.

Aby sme vás uviedli do deja, ako toto zariadenie vlastne funguje, je to úplne jednoduché. AirTag sa pripája do siete Nájsť prostredníctvom technológie Bluetooth LE. Nemá teda GPS. V praxi mu stačí, aby okolo neho prešiel akýkoľvek (aj cudzí) iPhone a AirTag prostredníctvom neho odošle na servery Apple anonymnú informáciu o tom, kde sa práve nachádza. Pozrieť si to samozrejme môže len jeho majiteľ. Zariadenie má tiež špičkový dosah a vďaka úspornému hardvéru vydrží jeho vymeniteľná gombíková batéria CR2032 aj dva roky bez nutnosti výmeny.

Čo sa potom týka ceny, tak tá je veľmi zaujímavá. Ako sme vám napísali na začiatku, AirTag nie je drahý, minimálne nie na to, čo v praxi dokáže. Apple ho štandardne ponúka za 39 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 31,9 €, vďaka čomu na jeho nákupe veľmi slušne ušetríte. Dá sa to však ešte lacnejšie.

AirTag balenie
Zdroj: Unsplash / Mark Chan

Ak nás sledujete dlhšie, pravdepodobne už poznáte trik s väčším balením štyroch AirTagov, ktoré sa predáva za výhodnejšiu cenu. Apple ho štandardne ponúka za 129 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 94,88 €. V praxi to znamená, že za jeden kus AirTagu v takomto prípade zaplatíte iba 23,72 €, čo je možno aj historicky najnižšia cena, aká sa dala kedy využiť. Stačí sa dohodnúť s priateľmi, kolegami alebo rodinnými príslušníkmi a zariadenia si medzi sebou rozdeliť.

Takisto si, ale môžete nechať aj viac kúskov AirTagu. Jeden si dáte na kľúče, druhý do peňaženky, tretí si nenápadne skryjete do auta a štvrtý môžete založiť do tašky od počítača. Vďaka tomu budete mať vždy veľmi presný prehľad o tom, kde sa nachádzajú vaše predmety. Medzi výhody AirTagu patrí aj odolnosť voči vode v rámci normy IP67, funkcia Precision Finding, ktorá umožňuje presné vyhľadávanie cez U1 Wideband čip, či prítomnosť relatívne hlasného reproduktora.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Predstavenie AirTagu je isté. Takto vyzerá jeho príslušenstvo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -