AirTag od spoločnosti Apple je neuveriteľne šikovné a univerzálne zariadenie, ktoré vám môže pri správnom použití zachrániť majetok v hodnote tisícov eur. Aj to je dôvod, prečo by mal byť povinnou výbavou každého cestovateľa, ale aj fanúšika značky.

Toto zariadenie funguje na princípe technológie Bluetooth LE, ktorá odosiela informácie o svojej polohe do každého Apple zariadenia, na ktorom je aktívna služba Nájsť. AirTag teda nemá GPS, no ak sa dostane do kontaktu s cudzím iPhonom, ten o ňom (anonymne) odošle dáta na servery Apple a majiteľ AirTagu sa tak môže pozrieť, kde sa presne nachádza. Funguje to spoľahlivo a veľmi efektívne. Veď AirTag vydrží na jedno nabitie pokojne aj 1 – 2 roky a v jeho útrobách sa skrýva vymeniteľná gombíková batéria CR2032 za cca 2 €.

No a ako získať AirTag za tak nízku cenu, ako sme vám sľúbili v nadpise? Odpoveď je jednoduchá. Apple štandardne predáva jeden kus AirTagu za 39 €, čo je vzhľadom na to, čo všetko dokáže, pomerne adekvátna čiastka. Ak by ste ho chceli získať výhodnejšie, po kliknutí na tento odkaz sa predáva od 32,99 €. Existuje však ešte jedna možnosť, ako môžete ušetriť.

Apple totiž AirTag predáva aj vo väčšom balení štyroch kusov, ktoré sa štandardne ponúka za 129 €. Ak by ste si ho zaobstarali, za jeden kus zaplatíte niečo vyše 32 €. Toto balenie sa však taktiež dá získať za výhodnejšiu cenu. Po kliknutí na tento odkaz zaň zaplatíte iba 95,8 €, vďaka čomu vás jeden kus bude stáť cca 23,95 €. Ak sa pritom dohodnete so svojimi kolegami, priateľmi, alebo rodinou na tom, že sa na toto balenie poskladáte, jeho nákup sa mimoriadne oplatí. Zariadenie totiž získate takmer za polovicu pôvodnej ceny. Upozorňujeme však, že táto ponuka môže byť časovo / skladovo obmedzená. Aj preto by ste sa mali v prípade záujmu poponáhľať.

AirTag
Zdroj: Unsplash / Đức Trịnh

Nezabúdajte, že okrem vyššie uvedeného je AirTag plne odolný voči vode v rámci normy IP67. Taktiež obsahuje vstavaný reproduktor, cez ktorý si viete prehrať jeho polohu a vydáva veľmi slušný zvuk. Nechýba ani čip U1 Wideband, vďaka ktorému dokážete využívať technológiu Precision Finding. iPhone vás s ňou navedie na váš AirTag s niekoľko centimetrovou presnosťou.

Je to teda super zariadenie, ktoré by si mal z nášho pohľadu vyskúšať každý, kto vlastní iOS zariadenie. A ak by vám balenie štyroch kusov nevyhovovalo, stále si môžete po kliknutí na tento odkaz za 32,99 € kúpiť aj jeden kus, čo je veľmi dobrá cena. Rozhodnutie, ale nechávame tak, ako vždy na vás.

Prečítajte si tiež  Apple chce zvýšiť predaje AirPods v roku 2020 o 50%!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -