Moderné smartfóny dokážu neuveriteľné veci. Kým kedysi bolo vrcholom, že sme z nich dokázali odoslať mail, načítať internetovú stránku prípadne odfotiť snímku v rozlíšení 1,3 Mpx, dnes je to už úplne o inom. iPhone 15 Pro Max disponuje výkonom hernej konzoly, ponúka teleobjektív s päťnásobným optickým priblížením a v jeho zadnej časti nájdete aj LiDAR skener pre 3D mapovanie okolia. Kedysi by to znelo ako sci-fi.

A aj keď ide vývoj zdá sa dobrým smerom, má to jeden háčik. Smartfóny si udržiavajú už cca desať rokov veľmi podobné rozmery a technológie, ktoré do nich výrobcovia vkladajú potrebujú čoraz viac miesta. V Cupertine preto spojili hlavy a rozhodli sa zahájiť práce na revolučnom výrobnom procese pri produkcii základných dosiek pre iPhone. Informoval o tom portál 9to5mac.

Apple chce použiť technológiu RCC (Resin Coated Copper), ktorá v podstate kombinuje medené pláty a navrstvenú živicu. Vo výsledku vzniká dielektrický materiál, v rámci ktorého je možné vyskladať viacvrstvové obvody.

V jednoduchosti povedané, týmto spôsobom dokáže spoločnosť Apple znížiť hrúbku celej základnej dosky, vďaka čomu vznikne vo vnútri zariadenia viacej miesta pre iné komponenty a technológie. Okrem toho systém RCC umožňuje bližšie prepojenie vrstiev, čo zabezpečuje rýchlejšiu komunikáciu medzi jednotlivými čipmi.

Stačí jeden pád a iPhone môže byť nepoužiteľný 

Zaujímavé je tiež to, že jednoduchšie bude aj vŕtanie do týchto základných dosiek, pretože sa v nich nebudú nachádzať žiadne sklené vlákna. Na druhej strane, RCC dosky sú krehkejšie a môžu sa poškodiť aj pri obyčajnom páde na zem. To by bolo pri iPhone, kde sa podobné nehody bežne stávajú veľmi nepraktické.

Ako zdôrazňuje Ming-Chi Kuo, ktorý s touto správou prišiel ako prvý, aj to je jeden z dôvodov, prečo technológiu RCC neuvidíme už v iPhone 16 na budúci rok, ale najskôr v iPhone 17, ktorý by mohol byť predstavený niekedy v roku 2025. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver už iba doplníme, že viac miesta v zariadeni by mohlo vydláždiť cestu pre integráciu väčšieho akumulátora alebo napríklad periskopického objektívu s lepším optickým priblížením. Nechajme sa prekvapiť, čo nám Apple napokon naservíruje.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako poskladať EarPods do originálneho puzdra?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -