Ak ste si počas mesiacov apríl, máj a jún zakúpili AirTag, Apple Watch či akékoľvek príslušenstvo pre váš iPhone, prispeli ste k fantastickým finančným výsledkom, ktoré dosiahla spoločnosť Apple v druhom štvrťroku 2021.

Sledovací prívesok sme nespomenuli náhodou, nakoľko dopomohol k nečakanému rekordu. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook prezradil, že kategória „Apple Wearables, Home a Accessories“ zaznamenala silný rast.

- Reklama -

V hrubých čísla priniesla tržby vo výške až 8,8 miliardy dolárov, čo je o 36% viac než v minulom štvrťroku. Cook zároveň dodal, že celá kategória vytvorila rekord v tržbách za mesiac jún. Je teda viac ako pravdepodobné, že sa tu odzrkadlilo aj predstavenie AirTagu a kompatibilného príslušenstva.

Veľa nových majiteľov Apple Watch

Apple Watch Series 6 titán
Apple Watch Series 6 titán

Medzi nositeľné zariadenia radíme aj Apple Watch, AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, HomePod, slúchadlá Beats a ďalšie. Záujem o AirTag mal byť veľmi silný a Apple je z toho nadšené.

Prečítajte si tiež  Youtuber poslal do Cupertina AirTag a Apple mu odpísalo. Zopakoval to aj Slovák Dávid

Poslednou zaujímavou informáciou je, že až 75% zákazníkov, ktorí si počas Q2 2021 zakúpili Apple Watch boli noví používatelia, ktorí nikdy predtým nevlastnili inteligentné hodinky od Apple.

Druhým dychom ale dodávame, že záujem o tento produkt postupne klesá, nakoľko už o cca 2 mesiace uvidíme nástupcu, Apple Watch Series 7. Predaje potom opäť poletia raketovým tempom smerom nahor.

Dajte nám vedieť do komentára, aké produkty z tejto kategórie ste si v priebehu posledných troch mesiacov zaobstarali vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.