Nový AirTag vám umožní sledovať obyčajné predmety ako napríklad kľúče, peňaženku, kabelku, batoh alebo batožinu. Zariadenie obsahuje tiež režim stratené, v ktorom sa dá lokalizovať prostredníctvom U1 Wideband čipu alebo NFC. Na všetko slúži aplikácia Nájsť.

V prípade, že sa toto drobné zariadenie objaví mimo dosahu majiteľa na dlhšiu dobu, automaticky prehrá zvuk, ktorý upozorní kohokoľvek v okolí. Človek ho tak ľahšie spozoruje, preskúma dostupné informácie a chýbajúci predmet môže vrátiť majiteľovi.

- Reklama -

Tri dni

Ako uvádza oficiálna dokumentácia spoločnosti Apple, samotný zvuk sa prehráva počas „dlhšej doby“. John Gruber z Daring Fireball však preskúmal celú problematiku podrobnejšie a vďaka svojim kontaktom v spoločnosti Apple zistil, že prehrávanie by malo trvať po dobu troch dní.

Samotný časový limit bude dostupný v rámci prvých mesiacov predaja a používania. Technologický gigant bude samozrejme skúmať, aké majú používatelia s AirTagom skúsenosti, na základe čoho sa môže táto doba skrátiť alebo naopak predĺžiť. Vymeniteľná batéria by s tým však nemala mať problém.

Napíšte nám do komentára, či vám príde tento jednoduchý gadget zaujímavý a či si ho plánujete zaobstarať. My sa už nevieme dočkať chvíle, kedy vám prinesieme prvú recenziu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.