Nie každá aktualizácia je žiaľ vydarená. Niekedy sa používatelia potýkajú s problémami, ktoré nemusia byť veľmi príjemné. macOS Catalina 10.15.6 jeden takýto nedostatok obsahuje. Vznikajú tu situácie, kedy celý systém jednoducho zlyhá.

macOS Catalina 10.15.6 trpí chybou

Podľa doterajších zistení spôsobuje tento kolaps použitie virtualizačného softvéru. Hovoríme o programoch typu VirtualBox či VMware. Po spustení sa častokrát stáva, že systém úplne “spadne” a musí sa reštartovať.

- Reklama -

Chyba sa začala objavovať bezprostredne po tom, ako si používatelia nainštalovali macOS 10.15.6 Catalina. Inžinieri zo spoločnosti VMware sa na ňu pochopiteľne sústredili a celú ju diagnostikovali. Svoje poznatky a správu zaslali priamo do spoločnosti Apple.

Podľa informácií, ktoré zdieľali s verejnosťou je problém na strane cupertinského giganta a kým s ním niečo neurobí, pravdepodobne budú stále vznikať podobné situácie v súvislosti s použitím virtualizačných programov.

Doposiaľ sa nepodarilo preukázať, či s týmto nedostatkom trpí aj nástupca, macOS Big Sur (v rámci beta testovania). Jediným riešením, ako sa chybe vyhnúť je teda neaktualizovať svoj počítač na najnovšiu verziu. Zaznamenali ste niečo podobné aj vy? Napíšte nám do komentára, ako sa to prejavovalo.

macOS Catalina 10.15.6 trpí chybou, kvôli ktorej kolabuje celý systém.
macOS Catalina 10.15.6 trpí chybou, kvôli ktorej kolabuje celý systém.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.