Spoločnosť Apple je známa tým, že určité finančné čiastky vynakladá aj na lobbing. Práve táto aktivita ju počas prvých troch mesiacov roku 2022 stála približne 2,5 milióna dolárov. A aj keď sa to nezdá pri tejto firme ako extrémne vysoká čiastka, v skutočnosti ide o rekord. Viac nám prezradil portál Macrumors.

Technologický gigant z Cupertina údajne zvýšil svoje výdavky na lobovanie, aby sa lepšie bránil proti antimonopolnej legislatíve, ktorú americká vláda v súčasnosti zvyžuje zaviesť do praxe.

Pre porovnanie, Apple v štvrtom štvrťroku 2021 minul na lobbing 1,86 milióna dolárov, takže jeho náklady na tú istú aktivitu vzrástli v priebehu troch mesiacov až o 34 percent.

Pre Apple je 2,5 milióna za lobovanie rekord 

Tim Cook
Zdroj: FTP

Pôvodný rekord spoločnosť Apple dosiahla ešte v druhom štvrťroku 2017, kedy za lobovanie zaplatila 2,2 milióna dolárov. Bolo to v čase, kedy viedla známy spor s FBI, ktorý sa týkal odomknutia iPhonu teroristu. Firma to vtedy samozrejme odmietla urobiť.

Spojené štáty vyvíjajú antimonopolnú legislatívu rovnako ako Európa, pomocou ktorej chcú ovplyvniť spôsob, akým fungujú obrovské technologické spoločnosti.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V USA už dokonca súdny výbor senátu schválil niekoľko dôležitých zákonov, medzi ktoré patrí napríklad zákon o otvorených trhoch aplikácií, ktorý by vyžadoval, aby spoločnosti Apple povolila na svojich platformách aj alternatíve obchody s apkami a takisto platobné metódy. O niečom veľmi podobnom sme vás v súvislosti s EÚ informovali dnes ráno.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.