Akcie spoločnosti Apple sa dnes uzavreli na novom historickom maxime, keď vzrástli o 3,5 % a ukončili bežný obchodný deň na burze s hodnotou 171,18 USD za kus.

Aby toho nebolo málo, akcie si pripísali ešte jedno ďalšie percento aj počas obchodovania po skončení a v súčasnosti atakujú hranicu 174 dolárov za kus (v čase písania článku to bolo presne 173,95 USD).

- Reklama -

Pokiaľ sa pozrieme na celý rok 2021, graf rástol neuveriteľným tempom. Hodnota firmy sa v uplynulých dvanástich mesiacoch zvýšila o závratných 32 %, pričom len za posledný mesiac to bolo až 14 %.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Apple už prekonala 2,81 bilióna dolárov!

Ak sa pozrieme na samotný graf, akcie stúpali relatívne stabilne, pričom zaznamenali len niekoľko výraznejších prepadov alebo poklesov. Jeden sa objavil aj počas minulého týžňa na základe správy, ktorá hovorila, že zákazníci prestávajú mať záujem o nový iPhone 13.

No a ak vás zaujíma, prečo spoločnosť Apple v uplynulom období tak rástla, odpoveď je jednoduchá. Technologický gigant totiž čoraz viacej rieši rozšírenú realitu a projekt Apple Car, čo prezrádzajú viaceré zdroje.

Akonáhle budú tieto produkty predstavené a zároveň komerčne úspešné, hodnota 3 biliónov dolárov bude už len smiešnou minulosťou. Práve k tejto hranici by sme sa teoreticky mohli dostať už niekedy v januári 2022!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.