Ako uvádza agentúra Reuters, v holandskom hlavnom meste majú rušnú noc. Na centrálne námestie v Amsterdame boli vyslané špeciálne jednotky, pretože muž so zbraňou navštívil Apple Store a teraz v ňom drží minimálne jedného rukojemníka.

Polícia je aktuálne na mieste činu a snaží sa celú situáciu dostať pod kontrolu. Zároveň dodáva, že obmedzuje množstvo informácií, ktoré sú k dispozícii verejnosti, aby nijakým spôsobom neohrozovala priebeh akcie.

- Reklama -

Taktiež požiadala všetkých ľudí, ktorí bývajú v okolí tohto Apple Store, aby zostali doma a nevychádzali na ulicu. Celé námestie je momentálne prázdne (s výnimkou policajných áut).

Agentúra Reuters dopĺňa, že násilie so strelnou zbraňou nie je v Holandsku výnimočné, no takmer nikdy nie je spojené s rukojemníkmi. Naposledy sa podobný incident odohral ešte v roku 2015, keď muž so zbraňou vošiel do priestoru televízie a dožadoval sa, aby bol vo vysielaní. Nikto vtedy našťastie nebol zranený a polícia muža zatkla.

Celú situáciu z amsterdamského Apple Store budeme aj naďalej sledovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJReuters
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.