O tom, že spoločnosť Apple chystá prekvapenie v podobe lacnejšej verzie AirPods Pro bez aktívnej redukcie šumu sme váš už dávnejšie informovali. Dnes sme sa vďaka zdrojom od DigiTimes, z dodávateľského reťazca dozvedeli, kedy by mohli prísť na trh.

Apple čoskoro začne s výrobou lacnejších AirPods Pro Lite.

Bezdrôtové slúchadlá sa v poslednej dobe stali veľmi populárne. Pomohli tomu určite aj AirPods, ktoré si ľudia po celom svete okamžite zamilovali. Minulý rok sa ich podarilo predať cez 60 miliónov kusov, no a v 2020-tom má Apple ambíciu predať 80-100 miliónov kusov.

Na to, aby sa mu to podarilo, bude musieť predstaviť nové modely. Jedným z nich by mohla byť aj lacnejšia verzia variantu Pro, ktorá na prvý pohľad nedáva zmysel. Nemala by mať totiž aktívnu redukciu šumu.

Ak vám to príde divné, nečudujeme sa. Treba si ale uvedomiť, že to celé dáva zmysel a Apple tým môže len a len získať. Problém AirPods Pro je totiž taký, že sú veľmi drahé a veľa ľudí odradí už cena. Základný model môže mať tiež problémy s tým, že jednoducho človeku svojim tvarom v uchu nesedí.

airpods double-tap

Riešením by boli štuplové AirPods Pro s lepšou kvalitou prehrávania za rozumnejšiu cenu, ktoré by však nemali spomínanú aktívnu redukciu šumu. No a práve nimi by mali byť pomyselné AirPods Pro Lite, ktorých výroba sa začne už v dohľadnej dobe. Už to dáva väčší zmysel, čo poviete?

DigiTimes dnes naznačilo, že samotná produkcia nových bezdrôtových slúchadiel začne na konci tohto štvrťroku alebo na začiatku ďalšieho. Bavíme sa teda o mesiacoch marec a apríl.

Pokiaľ by boli informácie pravdivé, mohli by sme si z nich odvodiť aj to, že Apple nový model predstaví ešte na konferencii, ktorú predbežne plánuje na 31. marca 2020. Nechajme sa prekvapiť. Tým, že by vyšiel ďalší model, ktorý bude drahší ako súčasný základný, AirPods by sa v najlacnejšej verzii mohli objaviť aj v balení iPhonu 12 tak, ako to naznačujú úniky. Bolo by to super…

Apple čoskoro začne s výrobou lacnejších AirPods Pro Lite.
Apple čoskoro začne s výrobou lacnejších AirPods Pro Lite.
Prečítajte si tiež  Ako na blokovanie reklám v iOS 9?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.