Podvodníci sa v posledných rokoch zameriavajú na Slovákov, ktorých sa snažia oklamať s cieľom získať ich financie. Ako informuje portál Živé, ľudia sa začínajú stretávať s novým typom volaní, ktorý môže byť potencionálne nebezpečný. Aj preto je ho po identifikácií najrozumnejšie ignorovať.

Falošné volania žiaľ na prvý pohľad nemusíte rozoznať od bežných čísel, nakoľko podvodníci používajú slovenské predvoľby. Ich úlohou je získať vaše osobné údaje, alebo informácie o platobnej karte, aby vás následne mohli okradnúť. Existuje však jeden jednoduchý trik, ako ich pomerne rýchlo rozpoznať.

Volania totiž pochádzajú zo zahraničia a títo podvodníci sa ešte stále nenaučili po slovensky. Aj preto po zdvihnutí zvyčajne človek počuje hlas v anglickom jazyku, na základe ktorého je jasné, že ide o podvod.

Ak vás niektorý z takýchto podvodníkov navolá, podľa redakcie Živé sa nemusíte obávať, že po zdvihnutí zaplatíte vysoký účet u operátora. Zároveň však platí, že ak sa pokúsite zavolať späť, telefónne čísla sú nedostupné, prípadne sa dovoláte človeku, ktorý s daným podvodom nemá nič spoločné. Útočníci zo zahraničia len zneužili jeho telefónne číslo tak, ako sme to popisovali v tomto článku.

Portál Živé sa dokonca jedného z volajúcich opýtal, odkiaľ pochádza. Ten najskôr povedal z Pakistanu a následne odpoveď opravil na “ z tunajšieho úradu“. Je teda jasné, že tieto podvody pochádzajú zo zahraničia.

Podobné praktiky zo strany podvodníkov nie sú vôbec žiadnou novinkou. O podobných prípadoch sme vás informovali napríklad v lete minulého roka, ale aj začiatkom 2023. Ak sa teda s podobným podvodným volaním stretnete, jednoducho ho zrušte a nijako nereagujte. Iba tak môžete zostať v bezpečí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple najal nového viceprezidenta pre digitálny predaj!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -