Moderný online svet vytvára neobmedzené možnosti, ako zbohatnúť pre rôznych zlodejov a podvodníkov. Ako píše portál 9to5mac, nedávno sa na internete objavila záplava falošných reklám na takzvaný „AppleCoin“, s ktorými sa používatelia mohli stretnúť na sociálnej sieti X (kedysi známej ako Twitter).

Hoci pre technologicky zdatných používateľov je na prvý pohľad jasné, že táto údajná kryptomena je falošná, menej zorientovaní ľudia v danej problematike môžu byť v tomto smere zmätení a nechať sa ľahko oklamať. Dôvodom je dôveryhodná grafika, ktorá pôsobí, ako by pochádzala priamo od Apple, ale tiež názov fiktívnej kryptomeny, ktorý odkazuje na jednu z najväčších spoločností na svete.

AppleCoin
Zdroj: 9to5mac

Nie je to pritom po prvýkrát, čo sme svedkami využitia falošných reklám v mene technologického giganta z Cupertina. Už v roku 2022 podvodníci vytvorili na YouTube video stream s názvom „Apple Crypto Event„, ktorý prilákal neuveriteľných 70 000 divákov.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Video, ktoré sa v rámci neho prehralo pochádzalo z rozhovoru generálneho riaditeľa Apple Tima Cooka pre CNN a v tom čase už malo štyri roky. Podvodníci však boli vynaliezaví a ku videu pridali logá Bitcoinu a Etherea a zakryli logo CNN textom „URGENT NEWS„.

Kliknutie na akýkoľvek odkaz v popise videa viedlo na pochybné webové stránky, kde boli užívatelia vyzvaní k „nákupu“ kryptomien, ako sú Bitcoin a Ethereum.

Ak teda niekedy narazíte na niečo podobné, či už to bude, alebo nebude súvisieť so spoločnosťou Apple, pred nákupom kryptomien si urobte veľmi dobrý prieskum a overte si dôveryhodnosť jednotlivých projektov. Je to tá najlepšia možná cesta, ako sa nenechať oklamať a neprísť o balík peňazí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  WhatsApp zavádza podporu pre hlasové ovládanie. Takto to bude fungovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -