Spoločnosť Apple len pred malou chvíľou prostredníctvom tlačovej správy oznámila svoju už 35. výročnú konferenciu WWDC (Worldwide Developers Conference), na ktorej nám predstaví operačný systém iOS 18 a množstvo ďalších softvérových noviniek. Fanúšikovia z celého sveta sa už teraz môžu tešiť na veľké inovácie, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnia celý technologický svet.

Konferencia WWDC 2024 sa bude konať od pondelka 10. júna do piatka 14. júna a Apple zvolí rovnakú stratégiu, s akou sa stretávame od roku 2020. WWDC 2024 bude výhradne online podujatím, vďaka čomu sa ho budú môcť zúčastniť vývojári z celého sveta bez toho, aby ich to stálo čo i len euro. Súčasťou konferencie majú byť stretnutia či laboratória, v ktorých sa budú môcť tvorcovia aplikácií a softvéru oboznámiť s novými funkciami, ktoré im dá Apple k dispozícii a oznámi ich v rámci hlavného eventu. Ten by mal prebehnúť v pondelok 10. júna o 19:00 hodine nášho času.

Na WWDC 2024 uvidíme okrem iOS 18 aj operačné systémy, ako iPadOS 18, tvOS 18, macOS 15, watchOS 11 a visionOS 2. Hlavná Keynote bude k dispozícii vo vývojárskej apke Apple Developer, ale aj na oficiálnych internetových stránkach spoločnosti Apple či na YouTube kanáli. Pozrieť si ho vďaka tomu bude môcť úplne každý.

Apple bude samozrejme priebežne zdieľať aj ďalšie videá či informácie, ktoré sa týkajú noviniek počas celého týždňa trvania konferencie.

WWDC 2024 prebehne aj vo fyzickej podobe 

Apple Park
Sídlo spoločnosti Apple s názvom „Apple Park“ v kalifornskom meste Cupertino (Foto: Wikipedia / InvadingInvader)

Hoci je pravda, že WWDC 2024 bude prebiehať online formou, tak ako v minulosti, aj teraz Apple chystá špeciálne podujatie pre vybraných vývojárov a študentov, ktoré sa uskutoční 10. júna v areáli Apple Park v kalifornskom Cupertine.

Šťastlivci, ktorí sa naň dostanú, si budú môcť pozrieť hlavnú Keynote či ďalšie prezentácie o stave spoločnosti a nebude tu chýbať ani stretnutie s poprednými zamestnancami Apple. Vývojári a študenti si tiež budú môcť na vlastné oči pozrieť udeľovanie cien Apple Design Awards.

Fyzickej prítomnosti na WWDC 2024 sa budú môcť zúčastniť členovia programu Apple Developer Program, absolventi tábora Apple Entrepreneur Camp, víťazi Swift Student Challenge a členovia programu Apple Developer Enterprise Program. Apple vyberie všetkých účastníkov férovo, za pomoci žrebovania. Svoju prihlášku si môžete vyplniť tu. Bližšie informácie vám firma pošle prostredníctvom e-mailu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Hrudný pás Garmin HRM-Pro Plus kúpite v zľave. Je to nevyhnutnosť pri behaní
Môže ťa zaujímať
- Reklama -