Spoločnosť Apple dokončuje operačný systém iOS 18, ktorý by sa mal dostať na svetlo sveta už o niekoľko mesiacov. Teraz sa ku nemu vo svojom pravidelnom bulletine venoval aj Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý odhalil zaujímavé vylepšenie.

Známy analytik a leaker sa nechal počuť, že iOS 18 bude obsahovať prepracovanú domovskú obrazovku. Hoci sme sa podrobných informácií o konkrétnych zmenách, ktoré sa tu udejú nedočkali, vieme aspoň to, že jej používateľské rozhranie má byť ešte viac prispôsobiteľné. Môže sa teda stať, že sa tu objavia možnosti, aké dnes ponúkajú niektoré Android smartfóny.

Spoločnosť Apple predstaví iOS 18 na výročnej vývojárskej konferencii WWDC 2024, ktorá sa bude konať začiatkom júna. Hoci je vývoj tejto verzie operačného systému zahalený veľkým rúškom tajomstva, už vieme, že by sme sa v nej mali dočkať aj širšej prítomnosti generatívnej umelej inteligencie.

Apple o tejto zmene údajne rokuje so spoločnosťou Google. Firma by chcela využívať jazykový model Gemini AI, čo by bol mimoriadne zaujímavý a strategický krok.

Aktualizácia iOS 18 bude najväčšia v histórii iPhonu 

iOS 18 iPhone
Zdroj: Unsplash / Abhijeet Barak (úprava redakcie)

Aby toho nebolo málo, AI sa dostane aj do hlasového asistenta Siri či viacerých vstavaných apiek. iPhone by však mal spolu s iOS 18 priniesť aj podporu pre štandard RCS, vďaka ktorému bude možné jednoduchšie komunikovať s Android zariadeniami prostredníctvom textových správ. Všetko už bude prebiehať cez internet, nie cez SMS / MMS. V neposlednom rade by sme sa mali dočkať v iOS 18 aj niekoľkých zmien dizajnu používateľského rozhrania.

Gurman sa už dávnejšie nechal počuť, že súčasťou iOS 18 budú nové AI nástroje, ktoré nám pomôžu zlepšovať náš každodenný život. Zrejme teda nepôjde o nástroje, ktoré sú podobné ChatGPT a podobne…

Každopádne sa už viackrát objavili informácie o tom, že iOS 18 bude najväčšou aktualizáciou softvéru v histórii iPhonu. Nechajme sa teda prekvapiť, či sa to vo finále potvrdí. Boli by sme veľmi radi.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prekoná všetkých konkurentov na čele s Apple. Samsung Galaxy S24 Ultra dostane 150x zoom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -