Obchodovanie v súčasnej dobe nie je práve najjednoduchšie. Platí to špeciálne vtedy, pokiaľ hovoríme o najväčších technologických spoločnostiach na svete. Občas sa dopustia chyby, ktorá sa rovná porušeniu zákona. Najnovšie sú vyšetrovaní Apple a Amazon talianskym protimonopolným úradom.

Apple a Amazon sú vyšetrovaní

Obvinenie, ktoré padlo na dve obrovské spoločnosti tvrdí, že v spolupráci blokujú predaj zariadení Apple a Beats iným predajcom, za účelom potláčania konkurencie. Ak vám to niečo pripomína, nie je to náhoda. Cupertinský gigant už v minulosti čelil podobným problémom.

L’Autorit Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) momentálne skúma samotné obvinenie, ktoré podali neautorizovaní predajcovia zariadení. Apple a Amazon sa mali údajne dopustiť porušenia článku 101, Zmluvy o fungovaní Európskej únie.

Vyšetrovatelia sa teraz budú pokúšať zistiť, či vznikla obmedzujúca dohoda, ktorá by zakazovala predaj akýchkoľvek produktov Apple alebo Beats predajcom, ktorí sa nezúčastnili oficiálneho programu spoločnosti Apple (pre autorizovaných predajcov).

AGCM sa bližšie nevyjadril k okolnostiam a ani k tomu, koľko bude celý proces trvať. Môžu to byť teda týždne, mesiace či dokonca aj roky. Úradníci však už začali vykonávať inšpekcie v tamojších kanceláriách oboch spoločností. Apple sa zatiaľ k tomuto prípadu nevyjadrilo. Pravdepodobne čaká na výsledky vyšetrovania. Uvidíme, ako to celé dopadne…

Apple dostalo skoro miliardovú pokutu. Porušilo patent!
Apple a Amazon sú vyšetrovaní za nekalé obchodné praktiky.

zdroj

Prečítajte si tiež  Čo cením na displeji Apple Watch?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.