Pred dvoma mesiacmi sme vás informovali, že najväčšie stremaovacie služby na svete znižujú kvalitu videa. Navrhla to Európska komisia v súvislosti so zdravotnou krízou. Internet pociťoval extrémnu záťaž (kvôli práci z domu) a hrozil celkový kolaps siete. Opatrenia sa však dnes už uvoľňujú a tak Apple a Netflix môžu spustiť svoje filmy a seriály vo vysokom rozlíšení.

Apple a Netflix opäť zvýšia kvalitu videa

Niekto si to možno všimol, iný zase nie. Mnoho služieb, ktoré sa starajú o videoobsah na internete znižovalo kvalitu. Apple TV+ sem samozrejme patrila tiež. Filmy a seriály sa rázom prehrávali len v 670p, čo na menších obrazovkách nebolo až také viditeľné, no na televízoroch s väčšou uhlopriečkou (ako 40″) to už mohlo ľuďom prekážať. Samozrejme, že nič netrvá večne a s tým, ako sa celá táto situácia vyvíja prichádza aj uvoľňovanie opatrení.

Ľudia pomaly začínajú nabiehať na relatívne normálny režim, s ktorým je spojená aj bežná návšteva práce. Internetové siete sú tým pádom oveľa menej zaťažené a streamovacie služby môžu poskytnúť vyššiu kvalitu videa. No a presne to teraz urobia. Začína sa obyvateľmi Dánska, Nórska, Nemecka a niektorých ďalších európskych krajín. Nemalo by trvať dlho, kým všetci budeme môcť opätovne sledovať 4K HDR pri rýchlosti 15 Mb/s. Ako je to momentálne u vás?

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším set-top streamovacím zariadením, aké si môžete kúpiť
Apple a Netflix opäť zvýšia kvalitu videa na svojich platformách.
Prečítajte si tiež  Poznáme Slovenské ceny Apple Watch Series 3!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.